Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKSZ határpontok, Budapest...

BKSZ határpontok, Budapest bérlet, csatlakozó jegy, mivaaan?

Figyelt kérdés

Szóljatok le, de bizony nekem nem áll össze a dolog! Van egy Budapest bérletem, és szeretnék Szegedre utazni. Az elvira tájékoztat, hogy "Budapest bérlettel és csatlakozó jeggyel" Nagykőrösig jó vagyok náluk egy menetre.

-Tehát mit csináljak a jegyautomatával/visszaútnál mit mondjak a pénztárosnak?

-Nagykőrösig egyszál BP bérlettel utazhatok, aztán ott ráérek sima jegyet váltani Szegedig?

-Valaki tudna segíteni, hogy hol a ****ba találok infót/térképet/listát ezekről a "határállomásokról"? Az összesről. Egyhelyen.



#Budapest #bérlet #BKSZ #határállomások #miértnemlehetnormálisanleírnieztazelviránvagybkkhonlapján
2014. máj. 30. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagykőrösig válthatsz BKSZ csatlakozó bérletet, azaz Nagykőröst veszik Budapest elővárosi határának.

Ha Szegedig mész nem kapsz semmilyen BKSZ kedvezményt.

2014. máj. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

BKSZ csatlakozó bérletet hol, hogyan tudok venni?

Egy helyen azt olvastam, lehet az utazás költségeit csökkenteni Bpbérlettel, és ebből nekem az jön le, hogy lehet határponton túlra is menni, csak határon kívül már rendesen jegy kell.

2014. máj. 30. 23:15
 3/12 anonim ***** válasza:

Két zóna van.

Az I. zónán belül

-a pótjegymentes vonatok Budapest bérlettel

-a gyorspótjegyes vonatok Budapest bérlettel és gyorspótjeggyel

-az IC feláras vonatok csak hagyoműnyos vasúti díjszabással vehetők igénybe

Térkép: [link]

(a térkép készítése óta néhány új állomás épült ki, néhány bezárt, másokat pedig átneveztek)


A II. zónán belül történő utazáshoz a fentieken felül elegendő az I. zóna határától (illetve az utolsó olyan állomástól, ahol az I. zónában a vonat megállt) jeggyel vagy bérlettel kell rendelkezni. Ez az un. csatlakozó jegy vagy bérlet.

Térkép: [link]


A II. zónán túli utazásokhoz a teljes útvonalra vasúti jegyet kell váltani.


Pl.:

Nyugati-Ferihegy utazáshoz elég a Budapest bérlet


Nyugati-Nagykőrös között a Budapest bérlet mellé Ferihegy-Nagykőrös viszonylatú jegyet (azaz BKSZ csatlakozó jegyet) kell váltani


Nyugati-Szeged között csak teljes útvonalra érvényes vasúti jeggyel vagy bérlettel lehet utazni.

2014. máj. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tessék, elküldtem, erre rögtön meglett a friss térkép, amin mindkét zóna látható:

[link]

2014. máj. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

" és ebből nekem az jön le, hogy lehet határponton túlra is menni, "


Rosszul jön le. Max Nagykőrösig vehetsz BKSZ-es jegyet ha messzebb mész nem.

2014. máj. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!

Tehát, hogy tiszta legyen a dolog: Budapesten (1. zónán) belül felsétálok a vonatra és kész (plusz pót/helyjegy, ha kell). Ha viszont pl Nagykőrösre akarok menni, akkor Nyugatitól Kőbánya-Kispestig ingyenes, onnan meg egy rendes menetjegy kell?

De ha szegedig akarok menni, akkor Nyugatitól kell megvennem a teljes jegyet, mindenféle kedvezmény nélkül?

2014. máj. 30. 23:57
 7/12 A kérdező kommentje:

"Nyugati-Nagykőrös között a Budapest bérlet mellé Ferihegy-Nagykőrös viszonylatú jegyet (azaz BKSZ csatlakozó jegyet) kell váltani"

Bocs, most állt össze a dolog. Csak még annyit, hogy ez a Ferihegy-Nagykőrös jegy teljesárú? Tehát egy teljesen közönséges Ferihegy-Nkőrös vonatjegy? Mert akkor nem logikus, miért ne lehetne teljesen átlagos, drága Ferihegy-Szeged menetjegyem, miután kiutaztam ingyen Ferihegyig?

2014. máj. 31. 00:22
 8/12 A kérdező kommentje:

Szórakoztam kicsit az elvirával és rájöttem, hogy ez a 2.zóna egy nagy ...butaság. Kőbánya-Kispest - Nagykőrös 1640Ft, Budapest bérlettel szintúgy --> tehát nem létezik semmiféle határállomás, Budapesten belül mehetsz ingyér, azon kívül meg fizetsz, így vagy úgy, de ugyanannyit! :(

Jól látom a helyzetet? De akkor mi ez az egész 2.zóna??

2014. máj. 31. 00:45
 9/12 anonim ***** válasza:

Elég jól felfogtad ezt a nem túl egyszerű rendszert, szóval nyugalom.


A határpont nem Köki, hanem Ferihegy. Viszont a csatlakozó jegynél ugyanúgy zónatarifa van érvényben a csatlakozó jegyekre. Így ha a teljes utazásod hossza mondjuk 79 km, ebből mondjuk 8-at Budapesten belül teszel meg, a maradék 71 km-ed ugyanúgy a 71-80 km közti tarifába fog esni, mintha a teljesv79 km-re vetted volna meg a jegyet.

2014. máj. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 darujev ***** válasza:
100%

Pedig olyan egyszerű.. van egy Budapest bérleted, ami mint a nevében is benne van, Budapesten érvényes. Pesten túl vehetsz kiegészítő jegyet, amibe ekkor a budapesti határállomásig megtett kilométerek nem számítanak bele.

Köki és Ferihegy a jelek szerint már ugyanazon kilométer övezetbe esik, ezért nincs különbség árban, de a Nyugatiból Nagykőrös 2010 ft. lenne, mégis csak az 1640-et kellene onnan is fizetni Bp. bérlettel.. én itt már látok némi spórolást az ügyben. Szegedig meg nemes egyszerűséggel semmit nem számít a pesti bérlet, mert ez a rendszer az elővárosi utazások segítését szolgálja, nem országos érvényű.

2014. máj. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!