Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A troligarázsban (Kőbánya) a...

A troligarázsban (Kőbánya) a sofőröknek kötelező trolit és normál buszt is vezetniük? Vagy dönthetnek, hogy melyiket szeretnék, esetleg mindkettőt?

Figyelt kérdés
2021. febr. 16. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki trolibusz vezető nem feltétlenül van jogsija "normál" buszra. Két külön kategória.
2021. febr. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem döntés vagy kötelezés kérdése. Trolit TR kategórivál, buszt D-vel tudsz vezetni.

Akinek mindkettő megvan, az beosztása alapján akár mindkettőt is vezetheti. Nekem pl. van olyan ismim, aki villamost meg buszt is vezet.

2021. febr. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
ritka aki mindkettőt vezetheti, kevés embernek van vizsgája a két járműre. nekem van egy ismerősöm aki mindkettőt vezetheti, ő mondta nekem, hogy ő ritka mint a fehér holló ott a bkk-nál
2021. febr. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#2 úgy értettem inkább, hogy ha abba a garázsba jelentkezel, akkor döntened kell, hogy D vagy TR kategóriát csinálsz? Vagy ott döntenek helyetted?
2021. febr. 16. 09:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez ott bukik, hogy nem abba a garázsba jelentkezel, hanem troli- vagy autóbuszvezetőnek.
2021. febr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jelentkezel vmelyik kategóriára, és azt a képzést kezded el náluk, ha felvesznek, kivéve ha mondjuk már D-vel, GKI-val mész oda, mert akkor a "kékítő", típusképzés után egyből kezdhetsz vonalon.

Trolis jogsit meg nem szerzel autósuliban, csak náluk van erre lehetőség. Nyilván ott van felsővezetékhálózat kiépítve, rutinvizsga is a telephelyen van. A vizsgázás is máshogy zajlik. Trolinál asszem minden részből szóbeli vizsgát kell tenni, nem számítógépen megy, mint más j.vezetői kategóriánál.

2021. febr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki trolit vezet (akár D-vel, akár csak Tr kategóriával), az nem fog átülni dízelbuszra, nem mert nem akar, hanem egyszerűen nem szokás. Ahogy a dízeles buszsofőrök sem ülnek csak úgy át trolira, mert ott meg nagyon komoly szabályok és tudnivalók vannak a felsővezeték, nagyfeszültség miatt, amit nem feltétlenül tud minden sofőr a gyakorlatban is.
2021. febr. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a garázs troligarázs, busz az ottan kínjukban van. Pénzügyi okokból annyi belsőbb garázst felszámoltak és eladtak, hogy már nem férnek vele máshova. Nem tudom, most mi a dörgés, de nem lennék meglepve, ha az ottani buszosok formailag más garázsokból lennének kiküldve/vegyítve/tudomisén.
2021. febr. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!