Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért hagyja ki rendszeresen...

Miért hagyja ki rendszeresen a BKK utazástervezője a legrövidebb útvonalat?

Figyelt kérdés
Most például amit néztem, az 10 perccel hosszabb utat ad legrövidebbként, mint a valóságban.
2021. febr. 23. 17:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is többször tapasztaltam ilyet, elég óvatosan tervez és még így is becsúsznak olyan átszállások , amikre én mondom azt, hogy lófãszt fog az megvalósulni...
2021. febr. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rájöttem a hibára. Azt hiszi, hogy az 1-es villamos megállója a felüljárón van, így azon akarna odasétálni :D. Így inkább el akar sétálni a következő megállóig és ezért kési le a 18:05-ös HÉV-et.

És így a sok séta + sok várakozás a magaspadlós HÉV-re, az nem olyan jó deal, mint a kevesebb séta + zömében alacsony padlós 3-as vili + 66-os.


Ha jelzed a hibát, előbb-utóbb biztosan javítják, én megtettem.

2021. febr. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#12

Az utazás részletezése alapján két hiba van:

A kisebbik hiba, hogy 7 percet ír gyaloglásnak a villamostól a hévig, ami legfeljebb járókerettel igaz.

A nagyobbik hiba, hogy hasraütésszerűen dönti el mikor jön a villamos. 3-4 percenként jár menetrend szerint, néha mégis 5 perces különbséggel számolja két villamos követési idejét.

2021. febr. 24. 08:33
 14/17 A kérdező kommentje:

És van egy mégnagyobb probléma:


Teljes egészében kihagy egy alternatív lehetőséget. Még az utazástervező szerint is oda lehet érni a Boráros térre 17:55-re. Onnan pedig menetrend szerint 18:00-kor indul a 223M, ami Pesterzsébet felső H állomáshoz 18:09-kor ér. Onnan pedig csupán pár lépés a HÉV és csak 18:11-kor indul a HÉV.

2021. febr. 24. 08:40
 15/17 anonim ***** válasza:
45%
Azt kell megérteni, hogy nem csak a fiatal egészséges embereknek készült, akik ismerik a várost és két perc alatt bárhol eligazodnak (én is ilyen vagyok), hanem azoknak is, akik lassabban tudnak sétálni, vagy akik nem igazodnak ki 1 perc alatt Pesterzsébet felsőn. Erre lehetne külön beállítás, de ennek híján nem jó dolog, ha minden harmadik ember lekési a tervező által írt átszállást, csak azért, hogy a tervező szerint is elérjük a HÉV-et.
2021. febr. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#14

Sőt fel is szállhat a Borároson az 1-2 percenként járó hévpótlóra és akkor is biztosan eléri.

2021. febr. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Az utazástervező szart se ér, mégis kioktatják sokan azokat, akik megkérdezik az útvonalat, nem pedig megnézik utazástervezőben.

Én ezt rendszeresen elmondom itt és mindig megkapom a magamét. Mai termésem:

[link]


A mellékelt ábra szerint ha el akarsz jutni a belvárosba Csepelről, akkor eszedbe ne jusson a csepeli hévre felszállni, mert két perccel tovább tart az út.

Az egy dolog, hogy "megvan az oka", miért számol így, nade akkor miért kell ezt a programot tanácsolgatni azoknak a kérdezőknek, akik a legrövidebb úton szeretnének utazni?


(Szemfülesek találhatnak mégegy jókora ostobaságot a képen.)

2021. febr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!