Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hány éves kortól lehet buszt...

Hány éves kortól lehet buszt vezetni pl. a BKV-nál?

Figyelt kérdés

2021. febr. 24. 09:12
A kérdező szavazást indított:
18
19
20
21
22
23
24
25+
30 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Nem a kor lényeg, hanem X év vezetési tapasztalat, ami nem lesz meg 18 évesen logikusan.
2021. febr. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

D kategória megszerzésének a feltétele betöltött 21 év. 24 éves korig csak belföldön jogosít vezetésre.

Viszont ahhoz hogy a BKV-nál vagy bármelyik másik magyar cégnél munkát vállalhass, kell PÁV 2 is, amihez szükséges a nem kezdő vezetői engedély. (Első nemzetközileg elismert jogsidnak minimum 2 évesnek kell lennie.) Ezzel is számolni kell. Nem úgy van hogy nulláról B, C, D kategória meg GKI azt megyek buszozni.

2021. febr. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Min. 21 évesnek kell lenni, hogy D-s gyakorlati vizsgát tehess.

Ezt nem a BKV vagy Volán határozza meg, hanem a jogszabály.

2021. febr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
#3 dehát szavazást írt ki a kérdező. Miért dönthetne egy szavazás a gyakorin erről?
2021. febr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
És mi van azokkal az emberekkel, akik részegen kötöttek el buszokat?
2021. febr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
21 évesen, tudom mert amikor E jogsit csináltam láttam kiírva , hogy 21 a busz korhatár, azzal a lendülettel be is iratkoztam rá mert akkor voltam 21, így együtt csináltam meg őket.
2021. febr. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van, ahogy a 2-es mondja. Ha 19 éves korodig leteszed a B kategóriát, akkor 21 évesen már mehetsz is D katot csinálni. Viszont ha tényleg fiatalon buszvezető szeretnél lenni, akkor ajánlanám, hogy előtte a B kategóriáddal próbálj szerezni munkát 3,5 tonnás vezetésére. Az egy remek ugródeszka az autók és a nagyobb járművek között, hamarabb megszokod majd C katnál a teherautót, és onnan meg már csak egy lépés a busz.


A busznál nem a méret okoz gondot, mert a hatalmas tükrök meg egy rakás vezetéssegítő cucc miatt egyáltalán nem nehéz a busz vezetése. A rakomány miatt van rajtad nyomás, mert nem tárgyak épségéért, hanem emberek életéért felelsz.

2021. febr. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!