Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tehet ilyet a BKV?

Tehet ilyet a BKV?

Figyelt kérdés

A Móricz Zsigmond körtéren, 11:40kor érvényesítettem a jegyem. Hozzá teszem, hogy nem volt ellenőr a mozgólépcső tetején, de becsületes voltam és kilyukasztottam a jegyemet... Felszálltam a 4 metróra és elindultam Kelenföld felé.

Amikor odaértem, felhívott az egyik barátom, hogy menjek vissza a móriczra találkozni és enni vele.

Mivel ráért a dolgom kelenföldön ezért visszamentem.

Amint leszálltam a metróról, átszalltam az azonos jelzésű metróra, ami az ellenkező irányba ment. (Tehát a peron egyik oldaláról átsétáltam a másikra, az egyik metróból a másikba.)

-Fontos megjegyezni, hogy NEM mentem fel a mozgólépcsőn.-

Amikor visszatértem a móriczra, elkérték a mozgólépcsőnél a jegyemet ellenőrzésre. Az ellenőr nézegette és megjegyezte, hogy:"ezt itt érvényesítették".

Erre én mondtam, hogy:

"Elmentem kelenföldig, majd ott szóltak hogy vissza kéne jönnöm móriczra,így átszalltam az ellenkező irányú metróra és visszajöttem"

Ekkor elkérte a személyimet. Én odaadtam neki, mert azt hittem csak meg akarja nézni vagy nem tudom, utána pedig elengedne. Ekkor elkezdett kitölteni egy papírt és megkérdezte hogy hogyan szeretném rendezni a pótdíjat????

Mondom "várjon, miért kellene pótdíjat fizetnem? Volt érvényes jegyem. 12:00 van. Mi a probléma?

Mondta hogy:

"Csak odaútra szól a jegy visszafelé nem. Új jegyet kellett volna használnom"

Én:

"Miért kellett volna? Nem mentem el Kelenföldről? A mozgólépcsőn nem mentem fel, végig lent voltam"

Ő: " igen, de visszafelé nem szól a jegyem! Fel kellett volna mennem a mozgólépcsőn, és ki kellett volna lyukasztanom még egy jegyet, és úgy kellett volna, visszautaznom"


Ekkorra megírta a csekket, én pedig nem hittem el, hogy ezt tényleg megcsinálják velem. Hogy van ez, átszállni lehet metróról metróra, de visszautazni nem?????

Egyáltalán nem kellett volna szólnia hogy elkezdi kitölteni a csekket?

Ez az egész helyzet annyira felidegesített és el kell most mennem 5 napon belül valamilyen irodába és be kell fizetnem 8 ezer forintot úgy, hogy nem is blicceltem és nem is szedtem meg semmilyen feltételt...

Ha nem megyek el 5napon belül akkor az 16ezer, ha egy hónapon belül akkor az 32500



2021. márc. 14. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem, a BKK díjszabásában világosan szerepel, hogy a vonaljegy nem jogosít fel visszafelé utazásra. Konkrétan a BKK honlapján így kezdődik a vonaljegy leírása: “Érvényes egy utazásra útmegszakítás és visszaút nélkül”


Ennyi.

2021. márc. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Elqúrtad, azt kellett volna mondanod, hogy el se mentél. Valamivel kimagyarázod, miért ültél ott 20 percet (pl. rosszul voltál), ennyi. Most már fizetned kell.
2021. márc. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen rendben van a dolog az ellenőr részéről. A BKV összes járműféleségén, járatán a jegy egy járműre szól csak, és csak egy irányban. Elvileg azt sem teheted meg, hogy fent maradsz a végállomáson, és mész még egy kört. Vagy ha ott leszállítanak, akkor ugyanarra szállsz vissza. Vagy bárhol máshol leszállsz, felszállsz (ugyanarra).

Csak a metró kivétel. Egy irányban haladhatsz egy jeggyel, megszakítás nélkül.

Hogy milyen hosszan utazol, lényegtelen. Pl. a 9-es busz jó hosszú.

Egy darab jegy kell rá, ha csak egy megállót utazol rajta, és akkor is, ha végállomástól végállomásig utazol.

Te egyet oda, majd egyet vissza utaztál. Ehhez két jegy kell.

De az sem lett volna szabályos, ha nem visszafordulsz, hanem csak megszakítod az utazást.

Mondjuk felszállsz a Keletinél, leszállsz a Kálvin térnél, feljössz, lépcső tetején visszafordulsz, le, és utazol tovább Kelenföldig.

Ha ellenőrzik a jegyed, nem fogják elfogadni. Időlimiten belül vagy, irány is stimmel, de ha átlépted a vonalat, akkor az egy új utazás.

2021. márc. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
korrekt volt a BKV egy jeggyel egyszer lehet utazni fizesd be büntit máskor meg gondolkodj.
2021. márc. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban egy irányba érvényes csak, visszafelé nem. Mivel a Móriczon érvényesítetted, és ott is szálltál le a metróról, a jegyellenőr joggal gondolhatta, hogy valahova elmentél, majd visszajöttél egy jeggyel.

Két megjegyzés:

-Mondhattad volna, hogy valakinek levittél valamit, ezért voltál lent 20 percet. Persze ezt nem biztos, hogy elfogadta volna magyarázatnak az ellenőr.

-Leszállhattál volna Újbuda-Központban, így nem lett volna az első gondolata az ellenőrnek, hogy visszafelé is utaztál.

2021. márc. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na, kifizettem! A fizetésnél minden gördülékenyen ment. Köszi annak aki normálisan válaszolt.. pl utolsó
2021. márc. 16. 15:30
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mindenki ugyanazt írta, nem tudom, mitől normálisabb egyik, mint a másik.
2021. márc. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!