Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért van munkaerőhiány a...

Miért van munkaerőhiány a fizikai munkakörökben a MÁV-nál?

Figyelt kérdés
Hiány van, kalauzból, kocsirendezőből, jármű szerelőből, kárpitosból, biztosító berendezés műszerészből, érdekes módon a diplomás pozícióknál sokszoros túljelentkezés van. Kétkezi munka miért ilyen keveseket érdekel? Ismerősöm aki dolgozik, mondja egy diplomás pozícióra van 100szoros túljelentkezés, de egy járműszerelő gyakornoki állásra meg alig van pár fiatal.

2021. márc. 24. 16:45
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, kérdező. De most a kedvedért megnéztem a MÁV állásajánlatait, és azt láttam, hogy az állások túlnyomó többsége az Pest megyében, Budapesten és a Dunántúlon van, ahol pedig ez a fizetés nem jó.
2021. márc. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Meg azért 150 nettóból elég jól meg lehet élni, csak be kell osztani.
2021. márc. 25. 14:21
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Akkor más fogalmaink vannak a jó megélhetésről. Számomra nem abban merül ki, hogy nem halok éhen.
2021. márc. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

"150 nettóból elég jól meg lehet élni"

Ezen a ponton merült fel bennem, hogy a kérdező csak trollkodik.

2021. márc. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

"150 nettóból elég jól meg lehet élni"


Nem trollkodik. Ennyiből tényleg el lehet lenni ha van egy tehermentes lakásod, házad és nincs hiteled. Mahyarul csak a rezsire és a kajára kell költeni.

Én ennyiből megvoltam úgy is, hogy albérletet fizettem (60k) és hirelt (20k). Igaz parizeres szenya volt a vasárnapi ebéd, de meg lehetett oldani. :D

2021. márc. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

Kajára, rezsire és szórakozásra tényleg meg lehet lenni fejenként 150-ből saját ingatlannal (gondolom mélyvidéken annyira nem jellemző az ingatlanbérlés).

Nem leszel eleresztve különösebben és egyről a kettőre sem fogsz jutni belátható időn belül, de nem kell pl. az ételminőség rovására spórolnod.

Persze mindezt tehermentes házzal/lakással. Ha van hitel, akkor az ebből egészségesen már nem jön ki. Ha meg ingatlant bérelsz, simán meg lehet szorozni kettővel.

2021. márc. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
A statisztika szerint Békés és Szolnok megyék átlagfizetései között kb. 20-22 ezer forint különbség van Szolnok javára (forrásonként változik, de mind kb. ekkora különbséget mutat), szóval amikor azt mondod, hogy felétek 150 jónak számít, míg mi errefelé a 200-ra is azt mondjuk, hogy foghúzós, akkor elkezdem kételkedni abban, hogy szerinted mi számít jó fizetésnek - ahogy más is erősen kételkedik, ahogy olvasom.
2021. márc. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Földi halandónak az állami vállalatok a csövességet jelentik. A MÁV csoportnál diploma nélkül betölthetsz kismillió munkakört, ezek közül a mozdonyvezető / motorvonatvezető kivételével nagyjából mindegyik garantált bérminimum plusz valamennyi pótlékot fizet. Cserébe gyakran állati körülmények között húzhatod az igát 3-4 ellenőrzést végző komcsi mentalitású felettessel a nyakadon, akiket máshova nem vennének fel, de ide jók, mert fentről valaki készített nekik helyet. Mivel igazolni kell, hogy mit keresnek a vállalatnál, létrehoznak nekik egy mondvacsinált munkakört, természetesen nem olyat ahol dolgozni kell, hanem ahol játszhatják az okoskát, miközben mindenki tudja róluk (aki felvette őket az is), hogy sík hülyék. A diplomás munkaköröket meg kell hirdetniük a látszat miatt, de valójában ezekre már megvan a "kiválasztott", általában szintén egy mindenhez tök hülye haver / rokon, meg vannak olyan diplomás munkakörök is, amikre nem volt felvétel hirdetve, csak utólag hozták létre magát a munkakört valamelyik rokonnak. Ezt csak az értheti aki már dolgozott állami vállalatnál. Időben valahol a 60-as évek tájékán leragadtak és nem mozdulnak, mert nem áll érdekükben. Egy élethelyzetet tudok elképzelni amiben jobb híján érdemes lehet ilyen helyre pályázni: isten háta mögötti lakóhely, ahol vagy napszámos lehetsz feketén, vagy marad a vasút. De amint van kitörési lehetőség menekülni kell!
2021. márc. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó pontos diagnózist adott. Én is voltam állami közlekedési vállalatnál (nem MÁV), de kb. ott is ilyen mentalitás uralkodott. Iszonyat sok alibi munkakör volt, ahol kiderült, h a fele banda X,Y-nak a rokona, vagy családtagja. Gondolom ez ma sem változott sokat. Ez azért szomorú, mert akit tényleg érdekel a vasút (engem speciel eléggé), az egy ilyen posztkomcsi fertőbe kerül, jobb esetben el tud menni cargozni egy magánvasúthoz, vagy dobbant külföldre.
2021. márc. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 10 deka farhát ***** válasza:
100%
A legfontosabb kimaradt: az orvosi alkalmasság! Még egy csóré pályamunkásnak is olyan alkalmassági követelmények vannak, mint egy űrhajósnak!
2021. márc. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!