Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért van munkaerőhiány a...

Miért van munkaerőhiány a fizikai munkakörökben a MÁV-nál?

Figyelt kérdés
Hiány van, kalauzból, kocsirendezőből, jármű szerelőből, kárpitosból, biztosító berendezés műszerészből, érdekes módon a diplomás pozícióknál sokszoros túljelentkezés van. Kétkezi munka miért ilyen keveseket érdekel? Ismerősöm aki dolgozik, mondja egy diplomás pozícióra van 100szoros túljelentkezés, de egy járműszerelő gyakornoki állásra meg alig van pár fiatal.

2021. márc. 24. 16:45
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
75%

#31 Voltál esetleg ilyenen? Dolgoztál a MÁV-nál? Mert én igen és amit mondasz az marhaság. :) Persze egy mozdonyvezetőnek valószínűleg komolyabb egészségügyi vizsgálata van, de a kétkezű dolgos parasztnál az alkalmassági sokkal inkább csak formalitás, mintsem valódi vizsgálat. Legyen az gyári munkás, pályamunkás, vagy akármi hasonló. Nekem is csak vérnyomásmérés volt, illetve kikérdeztek korábbi egészségügyi problémákról, amiről nem kérnek papírt sem, szóval azt hazudsz, amit akarsz. És fontos megemlíteni, hogy a vizsgálatot végző dokihoz maga a MÁV küldött, nem pedig én intéztem el "okosba" a háziorvos spanommal, vagy ilyesmi.


Ennél még egy szaros jogsihoz is komolyabb alkalmassági vizsga van és fiatalok ezrei mennek át gond nélkül évente.

2021. márc. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Na igen, az orvosi, pszicho is rostál rendesen. Bár az orvosi részével nagyon nem tudsz mit kezdeni, max. ha viszel borítékot, vagy fellebbezel. De hogy az működik-e, nem tudom. Volt ismim, aki viszonylag könnyen bejutott "peronkakas" képzésre, viszont úgy megizzadt a vörös könyvekkel, h ott is hagyta, vagy elküldték. Azt hitte, menni fog, de nem bírt tanulni. Valaki meg lehet, könnyen tanul, elsőre átmegy a KTI-s vizsgákon. Csak mondjuk kiszűrik az orvosin, aztán lőttek a vasutas karrierjének.
2021. márc. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 10 deka farhát ***** válasza:

Az elmúlt két évben nyolcból négy pályamunkás jelöltet szórtak ki az orvosin mondvacsinált indokokkal - magas vérnyomás, színtévesztés stb. -, háromnak pedig az időszakos vizsgálaton nem hosszabbították meg a III. csoportot hasonló mondvacsinált okokból. Nekik sikerült más munkakört találnunk szerencsére.


A színtévesztés komolyságáról meg csak annyit, hogy volt közöttük hivatásos jogosítvánnyal rendelkező is... érted, nyugodtan vezethet teherautót, kamiont, autódarut stb., de nem szabad krampácsolnia, mert keveri a narancsoszöldet a zöldesnaranccsal.


Ja, nekem is van hivatásos jogsim és nekem is csak csoporton kívül adták meg az alkalmasságit színtévesztésre hivatkozva, így szigorúan irodai munkára fogtak.

2021. márc. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

MÁV-ot nem tudom, én BKV-nál buszoztam. Ott volt olyan, akit alvászavaros kezelések után vettek fel sofőrnek, de persze szed vagy 6 féle gyógyszert, kb. 120 kg-t nyom a srác, foga alig van, stb. És "alkalmasnak" minősítették.

Mondjuk azt nem tudom, h a vasútorvosi vizsgálatok között is vannak-e eltérések, pl. metróvezető, villamosvezető, pályamunkás, Vjv, vagy egységesen mindenki egy típusú vizsgálaton esik át. Reporvosin pl. 3 kategóriába sorolják a dolgozókat, és egy irányítót nem fognak olyan szigorúan vizsgálni, mint egy nagygépes pilótát - tök logikusan hozzáteszem.

2021. márc. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 10 deka farhát ***** válasza:
Vasútnál is van I-II-III. csoport. I. a legszigorúbb.
2021. márc. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Kevés ez a pénz.

Ha nincsenek korlátozások, akkor egy parkolóőr is többet keres ennél, heti 4-5 napos váltakozó munkarenddel, szabad hétvégékkel, havi 2 szabad hétköznappal. ( 250 nettó)

2021. máj. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!