Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen szankcióra számíthat...

Milyen szankcióra számíthat az, aki nem tud interneten buszjegyet venni, de igénybe veszi a helyközi buszközlekedést?

Figyelt kérdés
20 km oda - vissza
2021. ápr. 8. 12:35
1 2
 1/11 D. Brasco ***** válasza:
54%
Tegnap még úgy tetted fel ezt a kerdést,hogy neked nincs kedved a neten buszjegyet venni.......
2021. ápr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Úgy tudom most a vészhelyzet miatt toleránt a Volán, ha fel mennek ellenőrizni és nincs jegyed, akkor most büntetés helyett lehetőséged van hogy utólag megvedd az ellenőrtől a jegyet.
2021. ápr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ingyen utazás.
2021. ápr. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szánalmas ez a kamu tolerancia tőlük...

Most, hogy mindjárt vége az egésznek (vagy legalábbis csökkennek a "szigorítások") elkezdtek "ingyenesen" furikázni.

Eddig 2x volt.

Az első, rendes időben, a második most... annyira kamu.

Főleg úgy, hogy az állomáson meg HALLOD belöltözve civil ruhában(!!!!) a buszra várók közé besunnyogva, amint beáll a busz, előveszi a kis k0mcsi karszallagját az ellenőr, és beáll az ajtó elé, hogy mutassák be neki a jegyet.


Igaz, hogy felül ki volt írva, hogy jegyet kell vásárolni, de az első megállónál már nem kell.

Akkor döntsék már el, hogy most valamit ingyen adnak, vagy sem.

Most póráz nélkül mehet a kutya, vagy hosszabbal ??


De leginkább ez a sunyi beöltözősdi undorít!

Nem lehet ezt nyíltan ?

Bejelenteni, vagy hangosan rákérdezni még a busz beállása előtt, hogy "Ugye mindenki tudja, hogy kell jegyet venni, és vett is mindenki aki utazni akar ?!" vagy hasonló.

Persze valami rendes munkás ruhában, vagy akár azzal a k0mcsi karszallaggal!

De előtte! Nem csak úgy előkapva s utána bemondani, hogy mutassák a jegyeket!!!


Undorító!


(Amúgy meg kérdező, ha nem veszel jegyet, mondd, h leszállsz, ennyi. És ne szankcionáljon! Nem adsz oda neki semmit. Megvárod a kövi buszt azt csá. De per pill megint venni kell a jegyeket már a buszon. Szóval most mindenképpen venned kell)

2021. máj. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hu, na ez is megérne egy vitát, amit a 4es írt. Bár ő nem vitának szánta.

Van ez a mentalitás, hogy miért sunyiban ellenőriznek? "Nyugaton normálisak, ott nem sunyiban ellenőriznek."

Szerintem az ellenőrzés lényege épp ez. Betartod-e mindig a szabályokat. Mert ha felhívják nyomatékosan a figyelmed, hogy hé most nagyon tartsd be, annak mi értelme?

2021. máj. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jó, hogy egymagad eldöntöd mire gondoltam 5ös ;)

Mármint, ha akarsz vitázhatunk :D


Én sz.rok a nyugatra, én a normalitást pártolom.


Szerintem külön lehetne választani az ellenőrzést és a lecsapást, vadászatot, portyázást...

Mert nem ugyanaz.


Ha a zsaruk bebújnak a bozótosba, és mérik a gyorshajtókat, az vadászat.

Ha egyenesek lennének, ezekkel az ellenőrökkel együtt, akkor nem bújkálnának, mert akkor ellenőrizni akarnának, nem büntetni.

Az ellenőrzésben nincs büntetés.

Max szólnak, hogy ejnye benye, ezt nem így kéne.

A vadászatban büntetnek.

(Olyankor illik egy rejtekhelyet is keresni).


Sokan mondják, h a büntetéssel nem lehet megoldani semmit.

Nem mindig igaz, de most nem ez a lényeg.


Ha valaki csinál valamit, és kapja érte a csekket, egy ideig talán nem csinálja.

De ha folyton van olyan jelenlét, visszatartó erő (pl nem csak elbújnak a zsaruk, majd küldik a csekket, hanem simán kiállnak, akkor mindenki látja őket, mindenki betartja a szabályokat.) és nem csak a büntetésre hajtanak, hanem a szabályok betartására, akkor sokkal kevesebb lenne a szabálysértés.


Most leginkább erről a buszos példáról lenne szó, ezért nem szeretném álltalánosítani mindenre, hogy így tuti minden jól működne.


Szerintem az ellenőrzés célja nem a büntetés.

Aki így gondolja, azt sajnálom.

Az teljesen más dolog.


**Ha azt akarnánk, hogy mindenki tartsa be a szabályokat, akkor ellenőrök kellenek, akik ezt ellenőrzik, és megpróbálják betartatni.

Pl: nem veszel jegyet, ők felszólítanak, h vegyél jegyet, vagy szállj le. (125-250ft akármennyi).

De nem az, hogy jó, elveszem a diákigazolványodat, felveszem az adataidat, kiküldöm a büntetésedet, vagy épp 2000 vagy 6000 vagy 9000 forintos pótjegyet kell venned.

Ez szintén undorító!


Akármi miatt nen vehetett az ember jegyet.

Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni (mint ahogyan nem minden zigány lop...ugye ? Csak ne legyünk előítéletesek) ezért nem is kell lesújtani rá a törvény szigorával. Még akkor sem, ha direkt nem akart jegyet venni.

Fel kell szólitani, hogy na lehet is megvenni itt helyben. 250 ft.


Nem azt mondom, h nem kell ezekkel a tételekkel foglalkozni, de nem kell átesni a ló túloldalára sem. (Az ellenőr majd ellenőrzi a rendet.)

Ha valaki nem akar jegyet venni a felszólítás ellenére sem (azaz a 2.ik esély után sem, tegát DIREKT szabályt akar sérteni) akkor azt meg lehet büntetni.

Illetve történnek nagyobb sumákolások is, amik meg egyáltalán nincsenek ellenőrizve, de a kis senkiháziakat meg több ezer forintra súlytják hol okkkal hol ok nélkül. Szerintem ez sincs rendben (de hivatkoznék arra a mondatomra, h nem lekicsinyíteni akarom ezeket a tételeket, csak azért el lehetne gondolkodni a fontossági sorrenden, az empátiáról, és a dolgok/fogalmak azaz foglalkozások jelentéséről, hogy miről is kéne, hogy szóljon.) **


Azok a mondatok, amik **-al vannak bezárva, a saját igazam, szubjektív dolog.

A többit meg úgy tartanám helyesnek, tőlem függetlenűl.


Szerintem nem a lehúzásról, büntetésről kéne szólni a "nevelésnek" hogy betartsák a szabályokat.


Ez amit csinálnak, sunyi, alattomos, nem egyenes.


(Talán még annyi, hogy az ellenőrökkel senki sem szeret vitázni. Tehát nem is kéne nekik sunyiskodni, mert mindenki rögtön együttműködő, aki meg nem, az más tészta, azt ténylegesen büntetni kell(!), tehát ha lehúzás nélkül végeznék a dolgukat, akkor is mindenkinek jobb lenne.

A szabályosság a lényeg, h mindenkinek legyen jegye, ők adnak azoknak akiknek nincs.

És nem igaz, hogy akkor emiatt senki sem venne jegyet... hiszen ezért lennének az ellenőrök.

A nyugatról annyit, hogy akárhonnan el lehet tanulni jó, bevált ötleteket.

Nem szégyen az.

Az a szégyen, hogy nem alkalmazák őket, nekem tök mind1 hogy ki mondja, az a fontos, hogy mit.)

2021. máj. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi!! - Nekem a jegyvétel okostelcsin bonyolult volt, így jegy nélkül utaztam néhány hétig(igaz, nem sokszor, mert amúgy home officében voltam). Most már vehettem félhavi bérletet...mostanában botlottam egy buszsöfőrbe, aki kötekedett utasokkal, hogy mutassák be a netes jegyet....nekem ekkor már volt bérletem, engem békén hagyott, mert látásból ismert, hogy bérletes vagyok...bár, egy darabig nem vehettem bérletet, mert otthonról dolgoztam.
2021. máj. 2. 19:54
 8/11 A kérdező kommentje:
1/7 D Brasco-----az nem én voltam. Nekem volt kedvem neten jegyet venni, de nem sikerült. A fiam jobban otthon van ezekben a netes dolgokban, de ő sem tudott annyit segíteni, hogy összejöjjön (neki most valami hiányzik technikailag ehhez....egyébként tudott volna (valszeg).
2021. máj. 2. 19:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez a Brasco egy b.dos p0r0szt!

Állandóan kötekedik, és sületlenségeket írkál!

Ja, és még privátban is szeret mocskolódni...

Szóval nem érdemes vele foglalkozni, kérdező ;)

2021. máj. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek - most már aktualitását is veszítette, mert újra lehet jegyet venni a vezetőnél

Az persze bosszant, hogy (szerintem) bonyolult volt (lett volna, mert nem is sikerült) jegyet venni okostelcsin (igaz 60 felett vagyok egy kicsivel, de nem vagyok műszaki/informatikai analfabéta) (na, az is igaz, hogy az okosteló nekem már olyan mint az egyszeregy)

2021. máj. 4. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!