Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha helyközi járatra online...

Ha helyközi járatra online veszek jegyet, érvényesítem is, de nincs mobilnetem mikor az ellenőr kérné, hogy mutassam be mi történik?

Figyelt kérdés
Az alkalmazás nem enged screenshot készíteni a megjelent QR-kódról. Megveszem a jegyet, érvényes is, de nem tudom bemutatni mert nincs netem. Ezért most komolyan megbüntetnek?

2021. márc. 30. 17:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%
Akkor hivatalosan nincs jegyed
2021. márc. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%
Azt bárki állíthatja, hogy elvileg van jegye, csak nem lehet látni!
2021. márc. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De nem mutatja az app a jegyet se ha nincs net? Mármint az érvényesített jegyet
2021. márc. 30. 18:42
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ellenőrnek nem az animációt kell felmutatni, hanem a QR-kódot. Amikor rányomsz a jegyre/bérletre két opciót hoz fel, Ellenőri felmutatás, Első ajtós felszállás, ha jön az ellenőr az előbbi opciót kell választani. Megnéztem és még net nélkül is lejárt jegyhez felhoz egy QR-kódot,illetve az infóit.

Ez Simple-ben van nekem így.

2021. márc. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szóval ha mikor felszállok az első ajtónál érvényesítem a jegyet, (gondolom ott az első ajtós érvényesítést kell választani) akkor ha jön az ellenőr ezt net nélkül is fel tudom neki mutatni?
2021. márc. 30. 18:54
 6/15 anonim ***** válasza:
Mikor felszállsz, leolvasod az ajtónál/sofőrnél lévő QR-kódot az elsőajtós felszállás/kód beolvasása felszálláshoz opcióval, a sofőrnek megmutatod az animációt. Ha ellenőr jön, akkor az ellenőri felmutatást(bérletnél van ilyen lehetőség, jegynél nem tudom) választod vagy a mobiljegy pontban rámész a jegyre/bérletre, és azt kell megmutatni ahol fent van egy QR-kód alatta pedig státusz, érv. kezd., érv. vége, igazolványszám, tranzakció azonosító, vásárlás időpontja, ár van.
2021. márc. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igenigen ezt értem, de köszi a pontos menetet. Az a nagy kérdés mobilnet nélkül ez működik-e
2021. márc. 30. 20:04
 8/15 anonim ***** válasza:
"Megnéztem és még net nélkül is lejárt jegyhez felhoz egy QR-kódot,illetve az infóit."
2021. márc. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nekem nem adta ki sajnos net nélkül
2021. márc. 30. 20:36
 10/15 anonim ***** válasza:
De érvényesítve van? Addig nem mutatja nekem se.
2021. márc. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!