Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Új szabályok a tömegközlekedés...

Új szabályok a tömegközlekedésben?

Figyelt kérdés

Nem vagyok tisztában, hogy hogyan működik most ez. Elvileg lehet venni jegyet, de nem a buszsofőrnél. Nagyon tömegiszonyos vagyok, és holnap mennem kell Debrecenbe. Úgy tudom, hogy van egy alkalmazás, amivel meg is lehet ezt oldani, kártyával elvileg. De nekem nincs bankkártyám (bocsánat, lehet félre lettem informálva, de én így hallottam) Igen, kérdezgettem már másokat, illetve olvastam is róla, de sokan mást mondanak és sok helyen mást is írnak.


Előre is köszönöm, ha valaki válaszol :)



2021. ápr. 8. 19:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Ahol van jegykiadás, mondjuk Debrecen buszpályaudvar, ott nem tudsz a sofőrnél jegyet venni. Ahol nincs, mondjuk Bivalybasznádalsón, ott vehetsz a sofőrnél.
2021. ápr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem úgy van, hogy ki se nyissa az első ajtót?
2021. ápr. 8. 21:24
 3/12 A kérdező kommentje:
Mindegy, köszönöm szépen! :)
2021. ápr. 8. 21:25
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Nem!


Jelenleg a buszokon nincs jegyárusítàs, csak pénztárban, automatában és online vehetsz jegyet. Kèrd meg egy ismerősödet, hogy adja meg vagy legalább a vásárláskor írja be a te telefonodba a bankkártyaadatait, így tudsz az általad megjelölt időponttól használható mobiljegyet venni. Az első ajtónál QR kódot találsz, azt beolvasva krll a jegyet érvényesíteni. Felszállás a hátsó ajťón.

2021. ápr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Bivalybasznádon felszállsz hátul, jegy nélkül, ha jön a kaller tőle meg kell venned. Ha nem jön, hát nem jött. Ha jön és elkezdi rizsázni a telefonos programot, nézel rá kerek szemekkel, és mondod sajnálkozva, hogy neked nincs telefonod.
2021. ápr. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
"nyissa"...hát látszik, hogy Mucsai...
2021. ápr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nyitja* De ez valóban nagyon fontos volt, köszönöm!
2021. ápr. 8. 22:41
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Nincs fenn kassza a buszokon, ki van szerelve, így ha akarna se tudna jegyet adni a buszvezető. Interneten vedd meg számítógépről és nyomtasd ki, sokkal egyszerűbb mint okostelefonos alkalmazásban molyolni. A legtöbb sofőr nem ellenőrzi és boldog-boldogtalant felenged, a becsületesebbje megkér, hogy lépj oda az első ajtóhoz és mutasd fel a jegyed vagy csippantsd be a telefonodon a jegyet, aztán hátul felszállhatsz. Ha nincs még saját bankkártyád kérd meg a szüleidet, hogy ők fizessenek.
2021. ápr. 9. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hohó, ki pontozta le a 4-es választ érdemi hozzászólás nélkül, azaz tahó módon?


Ellenőrizhető tény, hogy buszon nincs most jegyváltás, ergo muszáj mobiljegyezni. Az is ellenőrizhető tény, hogy hivatalosan soha nem kommunikált olyat a Volánbusz , hogy az ellenőrtől vehetsz jegyet, így aki kényszerűen lóg a buszon, most bizony büntetést kockáztat. (A médiának lenyilatkozták , hogy vehetsz pótdíj nélkül jegyet az ellenőröktől, de ezt nem adták írásba!)

2021. ápr. 9. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
hohó és a bivalybasznádon felszállókhoz fegyvert tartanak, hogy előbb takarodjon zseniokosmobiltelefont venni internettel? Vagy otthonra nyomtatót számítógépet, internetet? Gondolkozzál már. Vonaton is a kalóztól vettél eddig is jegyet, ha olyan helyen szálltál fel ahol nem volt jegykiadás.
2021. ápr. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!