Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan vegyek buszjegyet?...

Hogyan vegyek buszjegyet? (2021 ápr 15)

Figyelt kérdés

Próbáltam online jegyet venni, de nem is tudom hogy kell (nem fogadja el a mail címem mert nagybetűvel lehet csak írni, ezen kívül nincs bankkártyám sem annak ellenére hogy az átutalás lehetséges lenne tsz-tel de nincs olyan opció) és mobilnetem sincs. Okostelefonja nem mindenkinek van, ezért felhívtam a buszállomás irodáját, ahol azt mondták csak délután 5-ig lehet jegyet venni (az én járatom fél 8-kor megy este) így nem tudom megoldani, mert falun lakom és nem várhatok órákat a buszra, plusz kétszer nem megyek az adott helyre (ahova csak jeggyel juthatok el!) hogy JEGYET VEGYEK. Lenne rá pénzem, konkrétan fél napja ezzel szenvedek, hogy egy nyamvadt jegyet vásároljak valahogy, de ha a sofőrnek nem tudok fizetni akkor kinek kell? Posta messze van az állomástól, de úgy tudom, ott is csak bérletet lehet kiváltani, ami nekem nem jó mert csak egy alkalomról lenne szó. Nagyon fontos hogy holnap tudjak utazni, de akkor bliccelésen kívül nincs más lehetőségem?


Olvastam még itt, hogy az ellenőrnek is lehet fizetni a jegy árát, ha épp ellenőriz engem, de ezek szerint nem büntet ha nincs jegyem? Mi alapján dönti el, hogy helyszíni bírságot ad (8k ft) vagy vehetek jegyet (1400 ft)? Nem logikusabb, ha megbüntet? Nem értem és kezdek ideges lenni. Leszállít a buszról ha megbüntet? És csak akkor büntet ha nem akarok fizetni? De ki ne akarna fizetni ha utána 8ezres bírságot kap? Mi értelme ennek az egésznek ha a buszsofőr is ugyanolyan ember mint az ellenőr akinek készpénzzel fizetek amit megfogdostam előtte és ott lehet rajta a covid (már átestem rajta tavaly, erről viszont nincs igazolásom)? Elmagyarázzátok nekem légyszíves?



2021. ápr. 14. 14:55
 1/7 anonim válasza:
90%

Szia. Hasonló helyzetben vagyok én is. Mobilnetem nincs és farurol kellett bejutnom városba.

Én nem vettem. Ellenőr ha jön (többször utaztam nem jött) Meg mondod hogy x helyen laksz és nem tudtál jegyet venni.


Egyebkent tényleg nincs értelme. Csak annyi hogy így nagyon sokan jegy nélkül utaznak.

2021. ápr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szia! Lehet picit későn, de én sem vettem se jegyet se bérletet. Helyi járaton nálunk amúgy sem gyakori vendég az ellenőr. Mivel hátul kell felszállni a buszra nem is kérik se a jegyet se bérletet, de egy ember megkérdezte a kordonnál a buszsofőrt, hogy most akkor se jegy se bérlet és mondta a sofőr, hogy nem kell. Nem tudom, hogy ez távolsági buszon hogy működik, nálunk ez a helyzet.
2021. ápr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Utaztam tavolsági buszon. Egyszer kellett átszálni, az elsőn alig engedett fel a sofőr. Az első ajtót nyitotta ki és majdnem becsukta előttem. Szó szerint könyörögni kellett hogy felengedjen ingyen.


Utána a másik buszon nem volt ellenőr, de szétizgultam magam. Egyszer mintha ellenőrt láttam volna a megállóban, de nem szállt fel. Meddig lesz ez a rendszer van róla hír?

2021. ápr. 19. 13:07
 4/7 anonim válasza:
Pont most írtam ki én is egy hasonló kérdést. Fogalmam sincs, hogy most ez hogy megy és mi lesz így tovább. Mindenesetre holnap én is felszállok a buszra mert muszály lesz, csak tök rossz, hogy így nem lehet nyugodtan utazni tudván, hogy biztos jön majd az ellenőr, akinek magyarázkodni kell.
2021. ápr. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Miért elvárhatatlan az, hogy 2021-ben valakinek bankkártyája legyen?
2021. ápr. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5-ös ne legyél flegma városi. Igazából nem érdekel hova valósi vagy, de ne kezeld úgy az embereket, mintha ez alapvető lenne. Havonta egyszer járok busszal, bankkártyát minek a fenének fizessem feleslegesen ha nem használom? Nem arra kapom a fizetésem és marhára nem azzal fizetek, rendelek dolgokat. Nem logikus hogy ezért fenntartsak egy kártyát, hogy folyamatosan levegyéka kezelési díjat. Mínuszban lennék.
2021. ápr. 27. 16:37
 7/7 anonim válasza:
0%
Manapság, a fintech forradalom idején már számos olyan bank/csomag van, ahol nincs számlavezetési és bankkártya díj. Nekem pl. az egyik brit banknál lévő számlám és kártyám teljesen ingyen van.
2021. ápr. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!