Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Nyugati pályaduvar-Záhony...

A Nyugati pályaduvar-Záhony vonalon közlekedő IC tényleg megáll Monoron?

Figyelt kérdés

Mióta van ez az újítás? Én nem monori vagyok, de megláttam a menetrendben, hogy megáll ott is. Már hosszú évek óta, legalább 10 éve vonatozok a Záhony és Budapest közötti vonalon és még soha nem utaztam úgy, hogy megállt volna ott. Igaz, legutóbb 2 éve voltam vonattal arra.

Bocsánat a kérdésért, de miért lett olyan fontos, hogy megálljon Monoron is a vonat ha évekig nem állt meg? Pont egy járvány idején akartak egy csomóan Monorra menni Budapestről vagy Monorról Budapestre? Pont akkor, amikor elvileg csökkent a munkahelyek száma, nem voltak szórakozási lehetőségek? Van valami különös oka? Miért pont ez lett az új megálló? Gondolom más hasonló méretű városok is vannak Budapest környékén.

Ha jól tudom, más, nem IC-vonatok is közlekednek Monor és Bp. között és ezt elég sokan igénybe veszik és hamar oda is érnek az úticéljukra.


Bocsi ha ez valakinek sértőnek tűnik, csak nem értem, hogy Monor miért van egyre jobban sztárolva minden szempontból. És tényleg logikátlan, hogy miért egy járvány alatt volt erre szükség.



2021. máj. 11. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet valamelyik másik voant meg nem áll meg, vagy épp annyi a felszálló ami alapján már úgy gondolták, hogy van értelme, hogy megálljon.
2021. máj. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pályafelújítás van Monor-Bp között.

Csomó vonat le van mondva bizonyos (elővárosi) szakaszokon.

Ezért változott a megállási rend.

2021. máj. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ez csak a vágányzári menetrendben van így , némi elővárosi kapacitást pótolnak távolsági vonatokkal. (Ezek az IC-k cipelik Budapest-Cegléd-Budapest között a sebesvonati stokkot is most.)
2021. máj. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És egyébként ez meddig marad így?
2021. máj. 11. 22:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Várhatóan júniusig.
2021. máj. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy megáll, vagy négy ellenvonatot be kell várni, ha nincs szerencséd, félreteszik fél óráig is. Örülhetsz, ha a te vonatodat nem rakják át vonatpótló buszra, mert most az is van ott. Tegnap az egyvágányon le is robbant egy szerelvény, úgyhogy előfordul műsor. Tessék majd odafigyelni, mert a Nyugatiból fél órával korábban indulnak ki, nem a szokásos menetrend van. Hallomásom szerint nem lesz ez kész nyáron, mert ha igen, utána mennek túrni két faluval odébb meg odébb...
2021. máj. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A 6-ost tegyük rendbe.


1. A MÁV oldalain és rendszerében mindig friss a menetrend, nincs olyan, hogy "fél órával korábban indul" ahhoz képest. Az alapmenetrendhez képest persze van ilyen eltérés, de ha beállítottad az utazásod dátumát, nem azt fogja mutatni a rendszer.


2. Nyilván ez egy nagyobb felújítássorozat része, lesz folytatása màs állomásközökben, más menetrenddel, más megállási renddel.


3. Az egyvágányozás miatt ha késett vonat van, valóban van, hogy várni kell a tervezetten felül. Mondjuk ilyenkor legalább előnyt élvez az IC az azonos irányban közlekedő vonatok között.

2021. máj. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!