Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Most akkor jár nekem a kedvezm...

Most akkor jár nekem a kedvezmény vagy nem? Diák, távolsági buszbérlet!

Figyelt kérdés
Én úgy tudtam, ha Székefehérvárról járok Veszprémbe ahol a főiskolám van akkor igénybe vehetem a 90%-os kedvezményt, de mindenki leolt, hogy esetleg álmaimban! Akkor ezek szerint nem jár a 90%? Ti hogy tudjátok? Egy volán dolgozó azt mondta, h nincs erre kedvezmény... szerintem ez hülyeség
2010. aug. 24. 20:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

BÉÉÉÉÉRRRLLLLEEEETTTT kedves előttem válaszoló!

Bérletre kiemelt kedvezmény jár. A tanulóbérlet az 90%-os kedvezményt tartalmaz. (Az ára egy tizede a teljes árú bérletnek a gy.k.)

Tehát jár, amennyiben nappalin vagy estin tanulsz. Ha levelezőn, akkor csak teljes árú bérletet vehetsz, vagy az iskola és a lakhely között 50% kedvezményű jegyet.

A nappalis és estis diákkal bárhova válthatsz 50% kedvezményű jegyet, a lakhely és az iskola közé pedig tanulóbérletet is, amely 90%-os kedvezményt tartalmaz.

2010. aug. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nemzetközi gazdálkodást fogok tanulni, a Pannon Egyetemen!
2010. aug. 24. 21:35
 13/18 anonim ***** válasza:

"Hát ne is haragudj,de szerintem az előttem szólók hülyeséget írtak!"


- Ez eddig csak neked sikerült...


"3. Kiemelt (90 %-os) kedvezményű havi, félhavi és 30 napos bérletek


A kiemelt, 90 %-os kedvezményű havi, félhavi és 30 napos bérlet használatára jogosult:


a) az oktatási intézmények nappali és esti tagozatos tanulói, hallgatói, ha érvényes diákigazolvánnyal rendelkeznek, a lakóhelyük (tartózkodási helyük) és az oktatási intézmény helye között,"


Most neked mi ebben a nem egyértelmű?

2010. aug. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A volán dolgozó szerintem 90%-os jegyre gondolt.


Tanulóbérlet CSAK 90%-os van így nagyon mást nem is adhatott volna.

Vagy szimplán nem tudta, hogy a diák bérlet az 90%-os...

2010. aug. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nekem egyértelmű, neki nem volt az! De akkor mások szerint is igazam van, menjek vissza reklamálni?
2010. aug. 25. 12:58
 16/18 anonim ***** válasza:

Szisztok ! Én magasabb összegü családi pótlékban részesüklök 29 éves vagyok . Olvastam a Vasi volán távolsági menetrendben az mi igy szól ez a pont vonatkozik rám :

3. Kiemelt (90 %-os) kedvezményű havi, félhavi és 30 napos bérletek

•e) aki vagy aki után szülője vagy eltartója magasabb összegű családi pótlékban részesül, az ezt bizonyító okirat alapján.

Elmentem Szombathelyen az Ady téri pénztárba és mondtam hogy kiemelt kedvezményü bérletet szeretnék venni mert a menetrend szerint aki magasabb összegü családi pótlékban részesül az vehet . Azt mondta a pénztáros csak ovodások és nappali tagozatos diákok vállthatnak én nem . Az ablakra meg ki is van írva kiemelt kedvézményü bérletet cak ovodások és nappali tagozatos diákok vállthatnak .Elmentem íííííszombathelyen az éhen Gyula téri pénztárba és megkerestem a Joli nénit akivel régebben a szüleim együtt dolgoztak . Neki is lmondtam kiemelt kedvezményü bérletet szeretnék venni és megmondtam neki hogy az Adí téren azt mondták csak ovodások és nappali tagozatos diákok vehetnek én nem , meg azt is megmondtam neki hogy az ablakra ki is van írva kiemelt kerdvezményíü bérletet csak ovodások és nappali tagozatos diákok vehetnek . Neki is megmoindtam hogy magasabb összegü családi pótlékot kapok és megkérdezem vehetek e kiemelt kedvézményü bérletet ö felolvasta nekem a távolsági menetrenböl azt a pontot ami rám vonatkozik ami igy szól :

3. Kiemelt (90 %-os) kedvezményű havi, félhavi és 30 napos bérletek

•e) aki vagy aki után szülője vagy eltartója magasabb összegű családi pótlékban részesül, az ezt bizonyító okirat alapján,. mondta nyugodtan vehetsz kiemelt kedvezményü bérletet , arra meg hogy azt mondta az Ady téren apénztáros ghogy én nem vehetek csak az ovodások meg a nappali tagozatos diákok meg hogy az ablakra is ki írják hogy csak ök vehetnek kiemelt kedvezményü bérletet nagyon mérges lett és azt mondta ha nem tudják kik vehetnek kiemelt kedvezményü bérletet vegyék elö a menetrendet és olvassák el aztán írkáljanak az ablakba hülyeséget ami nemigaz .

2011. márc. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Sziasztok ! Azoknsk is jár a kiemelt kedvézményü bérlet aki magasabb összegü családi potlékban részesül . Én 29 éves vagyok és magasabb összegü családi potlékot kapok . Elmentem Szombathelyre az Ady téri pénztárba és mondtam kiemelt kedveményü bérletet szeretnék venni . Azt mondták csak az ovodások, és a nappali tagozatos diákok vehetnek én nem . Az ablakra is ki van írva ami igy szól : kiemelt kedvezményü bérletet csak ovodások és nappali tagozatos diákok vehetnek . Utánna elmentem szombathelyen az Éhen gyula téri pénztárba és ott megkerstem a Joli nénit , akivel a szüleim régebben együtt dolgoztak . Neki is mondtam hogy kiemelt kedvezményü bérletet szertnék venni meg azt is hogy magasabb összegü családi potlékot kapok . Megkérdeztem töle vehetek e kiemelt kedvezményü bérletet meg azt is megmondtam hogy az Ady téren azt mondták csak ovodások és nappali tagozatosok vehetnek és hogy az ablakbva is ki van írva hogy csak az ovodások és a nappali tagozatos iskolások vehetnek . Ö elövette a távolsági menetrendet és megnézte hogy is van ez , aztán mondta te vehetsz kiemelt kedvezményü bérletet neked jár

és felolvasta nekem is ami igy szól :

3. Kiemelt (90 %-os) kedvezményű havi, félhavi és 30 napos bérletek :

•e) aki vagy aki után szülője vagy eltartója magasabb összegű családi pótlékban részesül, az ezt bizonyító okirat alapján aztán mondta hallotad mit olvastam tehát neked jár kiemelt kedvezményü bérlet,csak mindig legyen nálad az államkincstáros utazási kártya meg az igazóló lap amit adok . Arra meg hogy mit mondtak az Ady téren hogy ovodások és nappali tagozatos diákok vehetnek kimelt kedvezményü bérletet és még ki is írják az ablakba nagyon mérges lett és azt mondta elöbb nézék meg a menetrendet és utána rakjanak papirt az ablakba . Ebben igaza van a Joli néninek aki valamit nemtud elöbb nézzen utána és aztán rakjon papirt az ablakba én nemszeretem s hazug sumák kétszinü embereket mint amilyenek az Ady téren vannak kutyábol nem lesz szalona . Azota mindig a Joli néninél veszem a bérlete mert ö nemcsap ba és igazat mond meg köszönettel tartozok neki méghozzá sokkal is . Mindenki vigyázon és ne hagya magát becsapni .

2011. márc. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Ez pont igy van ahogy ide van írva !!! Emberek ne hagyaták magatokat !
2011. máj. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!