Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi értelme van Budapestről...

Mi értelme van Budapestről Keszthelyig kiépíteni a vasúti a villamosítást a Balaton északi partján ha aki Keszthelyre megy vonattal az úgyis a déli oldalon megy?

Figyelt kérdés
Még Balatonfüredet megértem, így nem kell átszállni Vagy mozdonyt cserélni, és 20 perccel rövidebb. De Keszthelyre most sem kell Pestről, ráadásul a déli oldal már évtizedek óta bevállt, nem fogja megérni mi értelme van ennek? Olyan befektetés ami sosem tér meg

2021. jún. 26. 01:43
 1/7 A kérdező kommentje:
2021. jún. 26. 01:44
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
A déli oldal túlzsúfolt, nem mellesleg nem csak Budapest - Keszthely viszonylat létezik, valaki Balatonalmádiból akar Keszthelyre eljutni.
2021. jún. 26. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk halkan megsúgom, hogy ha északi parton is leviszik Keszthelyig az már csak mellékes lesz, ugyanis a fő cél az Tapolca, és azon belül, hogy a 26-os vonal Tapolca-Ukk szakaszát villamosítsák.
2021. jún. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Szokásos ostoba, buta, barlanglakó hozzáállás... Ha te nem mész arra akkor már ne is fejlesszék mi? Budapesten ha te csak a 105-ös busszal mész akkor a ztibbit meg lehet szüntetni nem? Majd akkor nyissanak új vonalat ha másfelé van dolgod a városban.

Szerencsére azért nem mindenki így gondolkodik és sokan még a naptárt is ismerik és tudják mit jeleneken rajta a számok. Például az hogy 2021.

Nem kell leragadni 1960-70-ben és nem kell a csörgőkkel telefüstölni a környezetünket és a zajterhelés is számít... stb.


Próbálj kicsit okosabban hozzáálláni a dolgokhoz, gyere ki a fényre! :D

2021. jún. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ember elég gyakran járok Keszthelyre rokonság ott lakik nem véletlenül tettem fel a kérdést. Ha keszthelyről Pestre mész úgyis a déli vonalon mész, ha keszthelyről a Balaton fvidekre mész ott van a dízelvonat meg a busz.

Értem én, hogy fejleszteni kell azzal nincs gondom, csak nem fog megtérülni, ha marad ez a ritka kihasználatlan járatsűrűség. Távolsági vonatjáratokba lenne érdemesebb fektetni és ez nem lesz az, mert mondom megint ott van a déli vonal.

2021. jún. 26. 09:29
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

És ha valaki Tapolcáról megy Pestre, ha valaki Révfülöpről megy Pestre, ha valaki Zánkáról megy, ha valaki Aszófőről megy?


Vagy Csak Keszthely és Pest létezik?


És ismétlem újra: Ha az északi part további szakaszát megcsinálják, annak nem az lesz a célja, hogy az északi oldalról is leérjen Keszthelyig a drót, hanem Tapolca és a 26-os vonal Ukk-ig tartó szakasza, az, hogy akkor mellékesen már lehúzzák Tapolca irányából is Keszthelyig csak mellékes, de nem ez a fő indoka, hogy azt a csepp szakaszt villamosítsák.

2021. jún. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mondtam :D Te arra jársz akkor az legyen rendben, minden más meg le van tojva.

Én sajnálom, hogy a 29-es billamosítva lesz, az egyik kedvenc vasútvonalam és inkább dízelmozdony mint villany!

De jaladni kell a korral és ki kell elégíteni az igényeket. Mind környezetvédelem terén, mind pedig az utazóközönség igyényeit! Manapság már egy szűk réteg csak az akinek erekciója támad arra, hogy egy Szergej visító turbókkal gyorsít ki Tomajból Bo kocsikkal. Mindenki másnak az alacsonypadló és a légkondi kell.

Egyébiránt pedig gondol győri, szombethelyi, stb embertársaidra is akik a Keszthely - Tp - Ukk vonal villamosítása okán modern vonatokkal, környezetbarát módon tudják majd a Balatont, Tapolcát, Hévizet megközelíteni.

Ha rád hallgatunk akkor a mai napig gőzössel járnánk Eszetgom felé. Próbáld felvenni a forulatot! Élj és edukáld magad a 21. századi élethez!

2021. jún. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!