Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 3éve megbüntettek a buszon,...

3éve megbüntettek a buszon, kaptam egy 8ezres csekket, utánna abból 16 lett és küldtek egy papirt hogy át adták az ügyet valami cégnek (erre pontosan már nem emlékszem) Azóta nem kerestek meg semmi?

Figyelt kérdés
Az utolsó levél óta nem kerestek meg semmi, most jutott eszembe és elkezdtem kattogni hogy mivan ha beállítanak egy pár milliós csekkel? Olyan diákival utaztam amin nem volt matrica. Oda adtam a személyim és lakcím igazolványt is. Vajon már elfelejtették? 5év után úgy tudom elévül, köszi a válaszokat.

2021. júl. 5. 21:37
1 2
 1/13 D. Brasco ***** válasza:
93%
A mai vilagban több mint naiv dolog azt hinni,hogy "majd elévül" meg hogy "ugysem lesz belőle már semmi"........lassan keszitheted a tárcád,mert a kamatos kamattal elég csinos összeget kell majd kiköhögnöd
2021. júl. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Az lehet, hogy 5 év után elévül, de az az utolsó értesítéstől származik, amikor átadták a cégnek.
2021. júl. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem lett volna egyszerűbb befizetni?🤔
2021. júl. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A végrehajtónak kamatozik a bírságod évek óta!

Milliós csekkel nem fognak keresni, de 50-80e Ft simán lehet belőle.

2021. júl. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%
Rákerestem neten, és csak budapesti vonatkozású (BKV, BKK) cikkeket találtam, de azt írják, ebben az esetben 1 év az elévülési idő.
2021. júl. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
az elèvülès nem egy èv. Èn bkk nàl tanultam nem jött össze. Tanulmànyi szerződès megszegèse miatt kaptam egy csekket, be is fizettem.Rà 4 èv múlva kaptam egy levelet behajtótól. A nő elsőre egy parkolàsi birsàgot qkart ràmverni, de se jogsi, se kocsi.Bizonyítanom kellett hogy befizettem.Szerencsère megvolt a csekk.... elengedtèk...
2021. júl. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

"az elèvülès nem egy èv."

Személyszállítással kapcsolatos ügyekben egy év. Itt a gyakorin is volt erről kérdés.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__..

2021. júl. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
de ha kapsz kèt levelet, mèg ha nem is veszed àt azt, àtvettnek minősül. onnantól kezve az elèvülès ugyanúgy marad a büntetèstől szàmított 1 èv. mert sztem a levèl àtvètele is szàmít...
2021. júl. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
màrmint ha 1 èven belül kiadjàk, akkor màr màs a szabàlyzat...
2021. júl. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Már rég nem küldtek semmit, ahogy írtam ez már 3éve volt, volán buszon büntettek meg.

A 3-asnak: 3éve még 17 voltam, egy gyerek, azóta benőtt a fejemlágya.

2021. júl. 6. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!