Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek a buszon mert...

Megbüntettek a buszon mert nem volt bérletem, többi lent ?

Figyelt kérdés

Azt mondta hogy otthon maradt a bérletem, pedig nem volt.. 10 napon belül bekell mutatnom + pótdíj..

Aztán bünti után 15 percel utána vettem bérletet autómatából,( csak a mai dátum van rajta percre pontosan nincs.elfogadják vagy 8000 bünti?



2021. máj. 14. 16:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
mondtam*
2021. máj. 14. 16:29
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogod tudni elkerülni a büntit.

Látni fogjàk, hogy a bérletet utólag vetted, és nem volt akkor, amikor mondtad hogy van



Ha ez működne, mindenki így csinálná, senki se fizetné be a büntetést.

2021. máj. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

"Ha ez működne, mindenki így csinálná, senki se fizetné be a büntetést."

De legalább mindenki venne bérletet.


Persze a szolgáltató se hülye. Nem is lenne furcsa az aznap vásárolt bérletet pont otthon hagyni.

2021. máj. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

""Ha ez működne, mindenki így csinálná, senki se fizetné be a büntetést."


De legalább mindenki venne bérletet."


Ellenkezőleg. Ez esetben SENKI sem venne bérletet, KIZÁRÓLAG azok, akik összefutnak egy ellenőrrel, azok is utólag.

Éppen a mostani rendszer (hogy az utólag vásárolt bérletet nem fogadják el) ösztönöz arra, hogy már ELŐRE, mielőtt az ellenőrrel találkozol, vedd meg a bérletet.

2021. máj. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem nézek utána, de lehet, hogy 16E lesz az a 8E.
2021. máj. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
2 munkanapon belül még 8000, már ha Pestről van szó
2021. máj. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
én nem utazom tömegközlekedéssel, de régen úgy volt ha be akarta mutatni az ember az érvényes bérletét, akkor annak a büntetést megelöző 1 vagy 2 nappal korábban érvényesnek kellett lennie. gondolom mostanában is így lehet.
2021. máj. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem fogadják el, ők sem hülyék. Ha működne ezt csinálná mindenki...
2021. máj. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lehet bizonyítani, hogy a büntetés után vetted a bérletet, akkor el kell, hogy fogadják, de ettől függetlenül az utólagos bemutatás miatt be kell fizetned a pótdíjat.
2021. máj. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azért gyanítom, hogy a bérleten lévő azonosító szám vagy QR kód alapján be tudják azonosítasni, hogy percre pontosan mikor lett véve, még ha külön kiírva nincs is rajta.
2021. máj. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!