Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan tudok vonattal eljutni...

Hogyan tudok vonattal eljutni a Balatonra Debrecenből?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos még életemben nem vonatoztam, így semmit nem tudok. :(

Hol és mikor veszek jegyet? Honnan tudom melyik vonatra, melyik kocsira kell felszállnom? Mivel Pesten át kell majd szállnom, újra jegyet kell vennem, vagy egy jegyet kapok, ami elég a Balatonig? Kell-e pótjegy/helyjegy?


2021. júl. 6. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Remélem elég egy jegyet venned (ha nem így van javítsatok, de ha jól tudom KM alapján számolnak), kiindulási ponttól célállomásig. Ajánlom a MÁV applikációt, kiírja a menetrendet, vonatokat, és 10% kedvezménnyel veheted meg a jegyed.


Állomáson kijelzőn megnézed melyik vonat megy ahova mész (Budapest), megnézed melyik vágányról indul. Ha odaérsz vonatra ki lesz írva, biztonság kedvéért kalauzt megkérdezheted mielőtt felszállsz, lehet ott áll az ajtónál.

2021. júl. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Van Debrecenből közvetlen vonat is a Balatonra, célszerű azzal menned, ha nem szeretnél átszállni.
2021. júl. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Hol és mikor veszek jegyet?"

Bármelyik jegypénztárban vagy automatában, bármikor. Vagy persze neten (máv app vagy elvira weboldal).

"Honnan tudom melyik vonatra, melyik kocsira kell felszállnom?"

Kiírják, bemondják, hogy melyik vágányról indul az adott vonat. Ha helyjegyes, akkor kell azt is nézned, hogy melyik helyre ülsz.

"Mivel Pesten át kell majd szállnom, újra jegyet kell vennem, vagy egy jegyet kapok, ami elég a Balatonig?"

Megveheted egybe is, de amúgy nem feltétlenül kell átszállnod. Lsd. lentebb.

"Kell-e pótjegy/helyjegy?"

Az adott vonattól függ. De ha nem akarsz fél napot zötykölődni személyvonatokon, akkor kell.



Az Aranypart Expressz átszállás nélkül elvisz. Minden nap jár Nyíregyháza és Fonyód között, Debrecen érintésével. 8:17-kor indul Debrecenből.

Ha neten veszed a jegyet, akkor alapból kapsz 10% kedvezményt, de most van valami "okosjegy" is, ami fix áras, esetedben sokkal olcsóbb lehet. (5500 helyett 3300)

2021. júl. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!