Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szombathely-Budapest között...

Szombathely-Budapest között közlekedő Savaria IC-n van "sima" másodosztály?

Figyelt kérdés
Járvány elleni védekezésben résztvevő dolgozó vagyok, ezáltal van lehetőségem ingyenes utazásra a tömegközlekedést illetően. Erre most szükségem lesz, és Budapestről szeretnék utazni a Savaria IC-vel. Viszont az alábbi kikötéssel tudom igénybe venni a vonatközlekedést díjmentesen: "A kedvezmény vonaton a másodosztályra érvényes, de mindenütt a helyjegyre és a pótjegyre is vonatkozik.” Szeged és Budapest között így ingyen tudtam utazni, mivel hiába IC, van sima másodosztály is. Az lenne a kérdésem, hogy a Savaria is ilyen? Vagy ott csak IC és IC+ másodosztály van?

2021. júl. 10. 22:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%
A Győr felé közlekedő IC-ken nincs sima másodosztály, csak a Veszprém felé közlekedőkön. (Viszont ez utóbbiakon a menetidő 2:39 perc helyett 3:17 perc körül van, a reggelit kivéve, amelyiken 3:32 perc a menetidő.
2021. júl. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

„a másodosztályra érvényes, de mindenütt a helyjegyre és a pótjegyre is vonatkozik.”

Vasútszakértő javítson ki, ha rosszul írom, de szerintem ez pont azt jelenti, hogy helyjegynek és pótjegynek is minősül az ingyenjegyed, így IC másodosztályra is érvényes.

2021. júl. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
26%

Ilyen IC-vel kevert gyorsvonatok egyébként kizárólag az Alföldön közlekednek tudtommal, tehát máshol ne nagyon keresd, ott van IC meg sima.

Köszönjük a munkádat, sok sikert a vírus elleni harcban!

2021. júl. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

én is úgy értelmezem mint 2-es...

pontosan így van leírva?


ez úgy szokott lenni, hogy a menetjegyre érvényes a kedvezmény akármelyik vonatra

ha az adott vonatra kell pótjegy, vagy helyjegy akkor azt meg kell venni

tehát az amúgy ingyen utazó vasutasnek is meg kell vennie a helyjegyet.


Mondjuk vannak olyan Start klub kártyák amihez nem kell...

2021. júl. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%

Csak egy 1. osztályú kocsija van, a többi 2. osztály!

Ne keverjétek a szezont a fazonnal, a hibrid IC-nek semmi köze a kocsiosztályhoz.

2021. júl. 11. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy az összes Szomathely-Győr-Bp.Keleti viszonylatú IC a fentebb leírtak szerint közlekedik, van mindegyiken 1. és 2. osztály is.

(5-ös voltam és kalauz).

2021. júl. 11. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
#5 nem keverjük, a posztoló maga említette, hogy a szegedin volt „sima másodosztály” is, nem csak IC másodosztály, és szerintem az volt a kérdés, hogy utóbbira is érvényes-e az ingyenjegye, ha nem hibrid a vonat.
2021. júl. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

7: “mivel hiába IC, van sima másodosztály is”.

Itt úgy írja, mintha a vonat nemének (tehát, hogy IC), köze lenne a kocsiosztályhoz.

2021. júl. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

#8: Sima másodosztályként nyilván a nem IC 2. osztályt érti.


Azonban mindegy ebben az esetben, hogy IC vagy nem IC, ugyanis a rendelet szerint:

"486/2020. (XI. 10.) Korm. rendelet 2. § (4) Az utazási kedvezmény a 2. kocsiosztályra érvényes. Az utazási kedvezmény a helyjegyre, valamint a pótjegyre is vonatkozik."

2021. júl. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:

Bakony InterCity vonat érkezik Budapest Déli pu. felől 3. vágányra 8:29 perckor 6 perc múlva és indul tovább 8:32-kor 9 perc múlva Szombathelyre. A vonat csak Ajka, Devecser Boba Celldömölk és Sárvár állomásokon áll meg. A vonatra gyorsvonati pótjegy, valamint kerékpár szállítás esetén kerékpár szállítási jegy váltása következő. A kocsik számozása egyessel kezdődik.


Bakony IC vonat érkezik Budapest Déli pu. felől a 3. vágányra, a vagány mellett kérjük vigyázzunk!


Bakony IC vonat érkezett Budapest Déli pu. felől a 3. vágányra! Veszprém állomás Veszprem állomás köszöntjük kedves utasainkat! Tájékoztatjuk önöket, hogy a kijáratót az aluljárón át vehetik igénybe, a vágányokon átlépni életveszélyes, és tilos!


Bakony IC vonat indul Szombathelyre 8:32-kor 3 perc múlva a 3. vágányról, a vonat csak Ajka, Devecser Boba Celldömölk és Sárvár állomásokon áll meg. A vonatra gyorsvonati pótjegy, valamint kerékpárszállítás esetén kerékpárszállítási jegy váltása kötelező!


Személyvonat indul Győrbe 8:35 perckor 5 perc múlva a 6. vágányról! A vonat minden állomáson és megállóhelyen megáll.


Szombathelyre induló bakony ic vonat azonnal indul a 3. vágányról! A vagány mellett kérjük vigyázzanak!

2021. júl. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!