Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a vonat egy kocsija (pl....

Ha a vonat egy kocsija (pl. 20-as kocsi) nélkül fog indulni, akkor nem lesz baj a helyjeggyel?

Figyelt kérdés

Sose utaztam még vonattal, de azt írja az alkalmazás, hogy egy kocsi kimarad: ez amiatt van, mert túl kevés embert osztott be a rendszer arra a kocsira, és hogy jobban megérje nekik (vagy esetleg műszaki okok miatt)?



Ilyenkor ha másik kocsiban kell utaznom, akkor kinek a helyére kell ülnöm?



Nem sok kedvem van veszekedni kora reggel bárkivel emiatt



2021. júl. 19. 06:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a másik kocsiban a megmaradt helyek eggyikére kell ülj, ahova nem szól senkinek a helyjegye
2021. júl. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Engem ez eléggé zavar, hogy akkor én leszek az akinek össze-vissza keringenie mint gólyaf*s a ... :D


Nem azért vettem helyjegyet ráadásul első osztályra, hogy utána még engem nézzenek ki a másodosztályon egész úton


Ilyenkor vissza lehet igényelni a MÁV-tól a különbözet összegét?

2021. júl. 19. 07:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az InterCityken a kocsik számozása nem 1-el kezdődik, a vonat érkezése előtt az állomásokon bemondják, hogy pl a kocsik számozása a vonat elején 19-el kezdődik.. úgy kb lehet sejteni, hogy hol érdemes felszállni.

Nem létező kocsira általában helyjegyet sem adnak el, vagy ha váratlan ok miatt marad ki, nyílván nem az utason kérik számon, hogy miért nem utazik a nem létező kocsiban.

2021. júl. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Inkább azoknak az utasoknak a felháborodásától tartok, akikhez oda kell ülni majd: remélem megértik hogy nem én akartam így
2021. júl. 19. 07:36
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A kölönbözetet vissza kell hogy adják!

A kallauztól kérj segítséget, hogy ő mondja meg hova ülj és akkor nem kell ugrálnod.

2021. júl. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!