Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vonatok biztonsagosak? meg...

A vonatok biztonsagosak? meg soha nem utaztam vonattal,eddig azt mondtak nekem rola hogy sok a 'csoves'problemas utas aki kereget , kiabal stb.(a buszon nem tennek mert a vezetohoz oda lehet menni segitseget kerni ha baj van)tenyleg igy van?

Figyelt kérdés
2021. júl. 27. 12:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kérdező , minden ellenkező híresztelés ellenére Magyarországon a közbiztonság jó. Ha felülsz bárhol, bármikor egy vonatra , igen minimális az esélye, hogy erőszakos bűncselekmény áldozatává válj. Pontosan ezért van az évi néhány esetnek komoly hírértéke - itt is van pár paraszt, akik “erőszakoló HÉV-vél” meg késelős cigányhordákkal példálóznak, csak ugye ezek abszolút elszigetelt esetek.


Utazz vonattal nyugodtan. Az utóbbi 20 évben beutaztam az országot vonattal (is), voltak ebben bőven szerencsétlen sorsú vidékek is, volt ebben kihalt vonat, voltak késő esti utazások is. Tudom, miről beszélek.



Ha mégsem éreznéd magadat biztonságban , a legjobb dolog , ha nem hezitálsz kinyitni a szádat. Szólsz egy utastársnak, a kalauznak vagy legalább hívj fel valakit, aki megnyugtat és tanácsot ad. (Ez amúgy nem csak vonaton, de utcán vagy más nyilvános helyen is pontosan érvényes tanács.)

2021. júl. 28. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk az ország nyugati részén a legtöbb vonat tiszta, kulturált és kevés utassal közlekedik. Volt olyan is, hogy egész kocsiban egyedül voltam utas. Itt a tomegkozlekedest már nagyon kiszoritja az autó.
2021. júl. 28. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!