Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Honnan tudják a kalauzok a...

E.x.t kérdése:

Honnan tudják a kalauzok a vonatokon, hogy ki az új utas? Milyen módszert használnak?

Figyelt kérdés

Láttam két kérdést a témában a siteon, de mind a kettőre olyan válaszok jöttek, mint a pszichológia, automatikusan reagál az ember, rutin, stb. Az évek folyamán több kalauzt is instant megkérdeztem az utazások során, és mindegyik azt mondta, hogy van egy pontos módszer erre, de nem mondhatja el, hogy mi az. Szóval messze többről van szó, mint a felsoroltak.


Régóta furdal a kíváncsiság, előre is köszi annak a jól tájékozott valakinek, aki tudja rá a választ!



2021. máj. 22. 08:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Hát.

Megy a vonaton és mondja "új utasok jegyét kérem kezelésre"

2021. máj. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

#1 Persze mert az ember olyan őszinte lény, 100%-ig megbízható és soha nem hazudnak a pénznyereség jegyében. :D


Őszintén szólva nem tudom milyen "pontos módszerről" beszélhettek, kizártnak tartom, hogy többről lenne szó, mint egyszerű memóriáról.

2021. máj. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Memória, gyakorlat meg az emberek nagy része, ha jön a jv. alapól előveszi a jegyét/bérletét. A notórius balhézókat meg úgy is megjegyzi. Azt is simán látja hogyha hideg volt kint és felszálltál és kipirosodtál. Vagy nyáron a melegből a hidegbe.
2021. máj. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Nincs semmilyen módszer. Memória, valamint kiabáljuk, hogy “új felszálló”.

Egy kalauz

2021. máj. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Emlékezetből.

#3 Ugye azt akartad írni, hogy nyáron a melegből a még melegebbe? :D

2021. máj. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szokták elrontani, előfordul, hogy kétszer előszedetik veled. Akkor pláne, ha közben átülsz másik helyre, de van, aki még úgy is felismeri, hogy megvoltál már. Hagytak már ki csendben meghúzódó újfelszállót, aki direkt nem kezdett el a táskájában zörögni az új utasok jegykezelésénél, azért megesik, láttam én már sok mindent...


Szóval emberekből vannak, nem egy ezerszázalékos módszer, de így is le a kappal előttük, én nehezen jegyezném meg, pláne, ha bármi más elvonja közben a figyelmemet. Az elmaradozó utasfizettetések java nem az ilyen hibákból ered, estefelé gyakran megesik, hogy hosszú vonat hátuljába egy órán keresztül nem jön senki néhány ember miatt. Nem mindegyik jegyvizsgáló olyan hú de lelkes a vezérkar és az őket 6asztató főnökség milliós fizetéseinek gyarapításában. Nem én mondom, elég hangosan ki is szokták fejteni... Azt is, hogy ez nem az a vonat, amelyikre én gondolok, hanem a két órával ezelőtti, és már rég otthon akart volna lenni.

2021. máj. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem, miért kételkedsz a korábbi válaszokban? Tényleg azt kell figyelni, hogy az emberek hogyan reagálnak a közeledtedre. A testbeszéd nagyon árulkodó és kevés ember tud igazi pókerarcot mutatni.
2021. máj. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan vonat is, ahol menetközben kalauzt cserélnek, és az új jegyvizsgáló elkéri újra mindenkinek a jegyet.
2021. máj. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes: megfigyeltem, hogy aki telózik, vagy hasonlót művel új utasként, azoknál hezitálnak több esetben, mégha alapból ült ott már màs is.
2021. máj. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat


#4 nekes kifejezetten köszi szépen, és ez esetben le a kalappal előttetek!


Azért is tartottam hihetőnek a kollégáid által mondottakat, mert mindig célirányosan megtaláltátok (megtaláltatok) az új felszállókat, akkor is ha tele voltak a helyek, cserélődtek az utasok, vagy láthatóan nem figyelt rátok az utas, így nem volt kapcsolatteremtő reakció az irányából. Ha ez tényleg "csak" memória, akkor az nem semmi.

2021. máj. 24. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!