Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyi egy átlagos busz és...

Mennyi egy átlagos busz és egy személyautó CO2 kibocsájtása km-re nézve városi viszonylatban ? Illetve mennyi km-t tesz meg egy ember autóval munkába járás miatt Budapesten?

Figyelt kérdés
2021. aug. 10. 09:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve mennyi km-t tesz meg egy busz egy nap?
2021. aug. 10. 09:19
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Autókatalóguson fent van egy adott autó CO2 kibocsátása gramm/kilométerben, abszolút változó. A buszokét nem tudom pontosan.

Hogy ki milyen messze lakik a Budapesten belüli munkahelyétől, az változó. Én 50-re, bár vidéken élek, édesapám viszont 25 kilométert tesz meg, pedig Budapesten lakik (XV - XXII. kerület), párom édesapja viszont csak 900 méterre.

A busz által megtett kilométer is változó. A 133E menetideje 64 perc és 26 kilométer egyik végállomástól a másikig. Napi ~20 órán üzemel a viszonylat, bár ennyit nem szolgál egyik busz sem, de számoljuk ki a maximumot. Tegyük fel, hogy 80 perc telik el a két végállomásról való elindulás között a pihenő miatt. Ez azt jelenti, hogy 240 percbe (4 órába) telik megtennie 1,5 kört, ami kerekítve 80 kilométer. 20 óra alatt ebből 5-öt tud megtenni (7,5 kör), ami 400 kilométer. Hangsúlyozom: ennyit SOHA nem fog megtenni, mert egyik busz sem üzemel egyszerre 20 órán keresztül (éjszakai műszakkal 24). A nagy átlag valahol 2-300 kilométer között van.

2021. aug. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Közben találtam én is külföldi oldalon, hogy kb 150-300 km/nap egy városi busz esetén a megtett út, de vegyük 200km-nek, egy átlag város, meg szerintem belefér a 100 km-be.

Hát nehéz kiszámolni. Amit ki akartam hozni városi viszonylatban az az, hogy bár egy busz kisebb kibocsájtású, mint egy autó, de több km-t tesz meg, ezért célszerűbb lehet ezeket lecserélni mielőbb környezetkímélőbbre mindenhol. Szóval azt vallom, hogy azokat forszíroznám járműcserére, akiknek az éves kibocsájtása nagyobb egy adott szint.

2021. aug. 10. 10:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Valóban több kilométert tesz meg, de egy autóban manapság még mindig csak egy ember szokott ülni csúcsidőben. Ergo minden utas, aki autó helyett tömegközlekedik, levon egy autónyi, x kilométerre jutó károsanyag-kibocsátást a buszéból (az autóhoz képest) és ha ez a képzeletbeli szám 0, akkor ugyanott vagyunk, mintha autóval mennének. Ez azonban az üres járatok kivételével mindenhol mínuszban van.
2021. aug. 13. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!