Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nem Pesti iskolából származó...

Nem Pesti iskolából származó diákigazolvánnyal tudok diákbérletet venni a BKV-nál?

Figyelt kérdés
Szeptembertől leszek főiskolás Pesten, de még nincs diákigazolványom, csak a vidéki gimnázium igazolványa, ami elvileg érvényes októberig. Tudok e erre a diákigazolványra venni 50%os BKV diákbérletet? Vagy először az iskolától kéne valami papirt kérni hozzá? Az új diákom nem tudom mikorra lesz kész, de nekem már kedden kéne a bérlet. Segítség!
2010. aug. 29. 16:29
 1/5 anonim válasza:
Tudsz persze, ilyen iskola-lakóhely szabályozás csak a volánnál és a mávnál van.
2010. aug. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vásárolhatsz, minden érvényes diákigazolvánnyal rendelkező tanuló bárhol vásárolhat diákbérletet.
2010. aug. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előttem megválaszolták a kérdésedet, annyit fűznék hozzá, hogy az előző diákigazolvány következő tanév október 31-ig érvényes. A középsuliban direkt felhívták rá a figyelmünket, mert a Volán és a MÁV hajlamos belekötni már szeptember vége felé is. Igaz, ott meg számít a lakhely és az iskola címe.
2010. aug. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha most megy gimnáziumba, akkor neki mindegy, neki nem október 31-ig érvényes, mert 18 éves életkoráig tanköteles.


Az okt 31 azokra vonatkozik akik kaptak matricát, a mostani diákokra már nem is adnak matricát mondván amíg tanköteles úgyis kötelezően diáknak kell lennie.

2010. aug. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

anyukám is meg szokta nekem venni a bérletet, ha épp nincs időm rá, és kérdés nélkül kiadják.

rohadtul nem érdekli őket, hogy ki veszi meg, csak legyen minél több pénzük, amit el lehet sikkasztani.

2010. aug. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!