Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vehetek így helyi járatos...

Vehetek így helyi járatos diákbérletet, vagy csak teljes árút tudok?

Figyelt kérdés

Másik városba járok egyetemre, oda gyalog járok, viszont meló miatt kéne bérletet vennem, hogy könnyebben a melóhelyre tudjak jutni.

A melóhelyt teljesen más irányban van, mint az egyetem, szóval nem tudom, hogy vehetnék-e diák bérletet. Plusz azt se tudom, hogy a diákbérlettel bármerre buszozgathatok, vagy elvileg csak a suliig?


2011. nov. 6. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Diákbérletet csak az ikola és a lakóhelyed között válthatsz.

Más irányban vagy minden nap veszel jegyet vagy teljesárú bérletet veszel. (Igaz árban a jegyezés jobban megéti mert arra jár a diákkedvezmény.)

2011. nov. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ennek most nem örülök. Szóval, mivel én bejárós vagyok, ezért elvileg még a buszpályaudvartól az egyetemig se vehetnék a helyi járatos buszra diákbérletet?
2011. nov. 6. 14:12
 3/9 anonim ***** válasza:

"Diákbérletet csak az iskola és a lakóhelyed között válthatsz".


Ezt írtam, szerintem elég egyértelmű a válasz a kérdéesre.

2011. nov. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha mégsem akkor: Ez a helyközire vonatkozik.

Helyi bérletet mindenki úgy vesz ahogy akar bármelyik városban csak legyen érvényes diákigazolványa.


Ha jól értem, Te laksz A-ban az egyetem B-ben van, melóhely C-ben. A-B-ig vehetsz helyközi bérletet, A-C-be nem.

2011. nov. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ó, már értem, köszi! Bocsi, csak kicsit fáradt vagyok.

Amúgy tényleg úgy van, hogy én lakok A-ban, egyetem B-ben van, viszont a melóhely is B-ben van, csak ellentétes irányban az egyetemmel. Ezért kérdeztem, hogy vehetek-e diákbérletet.

Még egyszer köszi!

2011. nov. 6. 14:30
 6/9 anonim ***** válasza:
És az egyetem városában egy buszállomásra menne be a busz, onnan mennél tovább helyi járattal? Vagy hogyan?
2011. nov. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, innen átmegyek busszal a másik városba. Ott leszállok a pályaudvaron, és ott szállnék fel a helyi járatosra, amit egyébként nem használok, gyalog járok az egyetemre.
2011. nov. 6. 14:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor nem értem az egész kérdésed.


Lakóhelyedtől az egyetem buszállomásáig gondolom most is van bérleted nem?


A buszállomástól az egyetemre gyalog mész.

Most viszont HELYI busszal mennél tovább melóba?


Ha igen akkor helyi bérletet vehetsz korlátlanul diákot érvényes diákigazolvánnyal.

2011. nov. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen ,így gondoltam! Köszi szépen!
2011. nov. 6. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!