Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az mennyire igaz hogy ha BKV...

Az mennyire igaz hogy ha BKV jegy ellenörzésnél kihivják a rendőrt és az ember nem várja meg akkor semmi nem lessz belőle ?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen olvasom hogy hiába hivják ki a rendőrt ha nem várod meg és pl. leszálsz akkor semmi eljárás nem lessz belőle. Ez mennyire igaz ? Az hogy kamera felvétel van az nem is számít ?


Azért vagyok erre kiváncsi mert jó múltkor ez információ híján kifizettem a 8 ezres büntetést a villamoson hoalatt volt jegyem csak "későn" jukasztottam hiába akkor is ment a bünti .


Bezzeg minap amikor 2 jegy ellenőr megvádolt a 7-es buszon azzal hogy a diák bérletem nem évényes mert esti diákigazolványra nem jogos hoalatt a fönökük telefonba mondta hogy már pedig igenis érvényes, egy büdös bocsánatot nem kaptam csak annyit hogy "önnek volt igaza" azt mint a flash elhuztak a buszról...


Kérdem én ez így teljesen oké ?


2021. aug. 15. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
A jegyellenőr nem hivatalos személy, nem kötelezhet az irataid átadására, se nem korlátozhatja a személyi szabadságod. Budapesten sokszor ezért mennek velük közteresek. Szóval ha csak ellenőr van, akkor igen, el lehet sétálni (hogy gerinc nélkül-e, az mindenki egyéni belátására van bízva).
2021. aug. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Remélem jól megb. legközelebb is.
2021. aug. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Azért az ellenőrök is gerinctelen robotok. Németországban ha van jegyed, de nincs lekezelve, az ellenőr megmutatja, hogy hogyan kell használni a jegykezelő készüléket, mert azt feltételezi, nem tudod, hogy hogyan kell, nem azt, hogy bliccelni akarsz. Nyilván aki akkor lyukaszt amikor meglátja őket, azt büntessék meg, jogos. De vannak esetek amikor lehetne emberséget alkalmazni, például ha a turista tényleg nem tudja, hogy hogy működik a jegykezelő, ha nincs jegyvásárlási lehetőség a felszállás helyén, ha a napijegyed 5 perce járt le, meg ehhez hasonló esetekben.
2021. aug. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Németországban ha van jegyed, de nincs lekezelve, az ellenőr megmutatja, hogy hogyan kell használni a jegykezelő készüléket"


Én pont ezen gondolkoztam, hogy gyerekkoromban oktató plakátok voltak kirakva, megállókba, buszokon, hogy mit hogyan csinálj, hogyn használd a jegykezelőt stb.


Egyetemista koromban pár éve pedig pont azt néztem, hogy a megállókban csak az van kirakva, hogy mi mennyi büntetést von maga után és bliccelés így meg bliccelés úgy és már rögtön úgy állnak hozzád, hogy az utas egy bűnöző.

2021. aug. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Így van, nyugodtan elsétálhatsz, én is ezt teszem x éve. (És amúgy sose elleneztem, hogy az adómat emeljék meg, hogy többet tudjanak tömegközlekedésre fordítani.)
2021. aug. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

1/ :Én szerintem nem kell sajnálni se a BKV-t se az ellenőröket mert ahoz képest meg se várják hogy a vonal a végálomásáig elmenjen már a 2.-ik 3.-ik megálónál leszálnak a jegyeket is csak addig ellenörzik az hogy utána az emberek 90°%-a jegy és bérlet nélkül utazik arra sz@rnak rá.


2/ :Én mikor mondtam hogy mostanában meg lettem büntetve ? Amióta meló melett esti suliban tanulok mindig is diákbérlettel utazok. Engem csak az irritál hogy minap majdnem szabálytalanul meg lettem büntetve de bezzeg a drága BKV ellenőröknek a haja szála nem sérül bezzeg amikor te vétkezel akkor büntudat nélkül osszák a csekket.


5/ :Ha azt nézzük hogy Magyarországon mennyi adót vonnak le az ember fizetéséből simán elvárhatná az ember hogy ingyenes legyen a tömeg közlekedés.

2021. aug. 15. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!