Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Azok akik távolsági busszal...

Azok akik távolsági busszal járnak. Ha helyjegyet vesznek, azok odaülnek ahová vették a helyjegyet? A buszsofőr figyeli hogy ki hova ül?

Figyelt kérdés

2021. aug. 22. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen oda ülnek ahová a jegyük szól de ha nincs teke a busz és máshol van szabad hely akkor oda is átülnek ha nekik az szimpatikusabb, a sofőr nem szokta figyelni, legalábbis amivel én jártam ott így ment
2021. aug. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha én mondjuk veszek 2 helyjegyet az első sorban akkor oda mi ülhetünk ketten ugye?
2021. aug. 22. 16:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg igen. Aztán én néhány éve, még tizenévesként jártam úgy, hogy az idősek nem engedtek előre, hiába volt előre váltott jegyem, és mire végre fel tudtam szállni, már a sofőr eladott jegyet újra arra a helyre.
2021. aug. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

A legelső sorba nem adnak el jegyet, azok "szolgálati helyek".

Egyébként nekem eltérő tapasztalataim vannak. A Népligetből induló balatoni busznál konkrétan a sofőr mondta, hogy hol a hely, és figyelte, hogy oda ülnek-e az utasok, de pl. a Stadionoktól induló Heves megyei járatokon egyáltalán nem foglalkoznak ezzel, amíg van ülőhely, addig akárhova lehet ülni.

2021. aug. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ó pedig pont egy heves megyei járatra vennék ülőhelyet. Olyan 2 évvel ezelőtt a stadionktól mentem a heves megyei járattal. Akkor elől vettünk két ülőhelyet. A sofőt mielőtt az emberek felszállhattak volna, közölte, hogy először azok jöjjenek akiknek van jegyük, és foglaltak ülést.

De most nem tudom, hogy ma is él ez. Megvenném a helyjegyet, de mivel az is pénzbe kerül, nem akarok úgy járni, hogy pénzkidobás lesz a vége. A szabályzat szerint aki helyjegyet vált annak kötelező a helyét foglalni. Ezért kérdeztem, hogy él-e ez a valóságban.

2021. aug. 23. 13:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Továbbra is az elővételeseket szokták felengedni előbb, de pl. az egri esetében már az utasok maguktól is tudják ezt.

Kidobott pénz biztosan nem lesz, mert a Volánbusz járatain nincs a MÁV-éhoz hasonló helyjegy. Van a jegyen hely szám, de ha a sofőrtől veszed is pontosan ugyan annyi lesz, a kiegészítő jegy nem opcionális.

2021. aug. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!