Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ki emlékszik még arra amikor...

Ki emlékszik még arra amikor az esztergomi vonalon félóránként jártak a csuklós Ikarus buszok hétvégén is?

Figyelt kérdés
Amikor még nem volt villamosítva az esztergomi vasútvonal,volt hogy 3-4 órát is kellett várni mire jött egy régi dízel mozdony.Viszont a buszok csuklósok voltak és hétvégén is félóránként jártak.Nem voltak megszámozva,nem 800-as buszok voltak,hanem egy tábla volt kitéve rájuk hogy Budapest-Dorog-Esztergom.Akkoriban fordítva volt mint most,a buszok voltak gyorsabbak és a vonatok lassabbak.És a buszok jártak sűrűbben is.Viszont munkanapokon volt hogy hiába volt csuklós a busz,alig lehetett felférni rá.

2021. aug. 29. 00:00
 1/3 A kérdező kommentje:
Azon a vonalon laktam,Esztergom közelében azért az esztergomi vonalról szól a kérdés.
2021. aug. 29. 00:03
 2/3 anonim ***** válasza:
97%
Méltatlanul elhanyagolt vasútvonal volt arra a jelentőségéhez képest, nem csoda, hogy buszcsordákkal kellett végső soron pótolni. Nincs bennem nosztalgia e buszok iránt.
2021. aug. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én emlékszem. Dorogon laktam.
2021. aug. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!