Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elektromos busz vagy trolibusz?

Elektromos busz vagy trolibusz?

Figyelt kérdés
Előbbi térhódításával az utóbbi valószínűleg vissza fog szorulni, pedig mindkettőnek megvan az előnye. Nekem megvan az álláspontom, de kiváncsi vagyok a tietekre is! :)

2021. aug. 29. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Troli, mert az elsősorban hálózati áramról működik, akkumulátor csak kisebb van benne, az is csak újabban. Így kevésbé környezetszennyező az elhasználódott akkumulátor, az utazási csúcsidőkben az áramot elő lehet állítani megújulókból, míg az elektromos buszokat üzemzárás után töltik, amikor azok alig termelnek, a környezetszennyező erőművek töltik a környezetszennyező bika akkukat.
2021. aug. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a trolit részesítem előnyben.

1. Kiforrott, megbízható technika.

2. Nem cipel magával elképesztően környezetkárosító Li-ion akkukat, vagy ha igen, akkor csak kevesebbet, amivel egy esetleges terelés esetén tud közlekedni. Ha egy ilyen önjárásra is képes troliban tönkremennek az akkuk, akkor sem kell azonnal kicserélni, végig felsővezetékes szakaszon ugyanúgy tud közlekedni.

2021. szept. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Jártam munkába trolival pár évig. Rendkívül elítélő véleményem alakult ki róla. De a jövő nem a bőségről szól, hanem a szűkösségről. Tisztán közlekedni meg megfelelő.
2021. szept. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Troli.


A troli sokkal hatékonyabb. Menet közben is tud tölteni, de nem kell neki mindenhol drót. Oké hogy kevesebbet tud menni akkuról, de egyszerűbb tölteni, mert csak a szedőt kell fölrakni, amit a legtöbb trolin meg lehet csinálni gombbal, kiszállás nélkül, ha jó helyen állsz meg.

2023. máj. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, ha a felsővezetékhálózatot a rengeteg vasoszloppal és dróttal környezetszennyezetlen volt előállítani, és az áramátalakítókhoz és -tól a rengeteg kábelt környezetszennyezetlen volt előállítani, transzformátorokról, épületekről nem is beszélve, akkor az jelentős érv a trolik mellett. Ja, hogy ezek iszonyatos költségek, és csupa ásványolaj meg műanyag? :D
2023. máj. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!