Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » El fog jönni az, amikor...

El fog jönni az, amikor alacsonypadlós vonatok fognak Magyarországon belül mindenfele menni? Ha igen, mikor?

Figyelt kérdés

Pl Balatonszárszóra terveznek alacsonypadlós vonatot is küldeni vagy csak alacsonypadlós vonatot küldeni? Mondták, hogy minden hétköznapi egy délutáni órában jár egy ilyen alacsonypadlós vonat arra, de én életemben nem találkoztam még vele.


De ettől függetlenül is érdekelne, hogy lesz olyan, hogy minden olyan szerelvényt, amire fel kell lépcsőzni leváltanak az alacsonypadlós szerelvények?



2021. aug. 29. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%

Flávika még nem érti a világot.


Alacsonypadlózás lesz itt mindenhol, miután elfogytak az EU-s pénzcsapok :D

2021. aug. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Rengeteg magyar és külföldi képes leutazni a Balatonra vagy a környező településekre minden nyáron ezeken a vonatokon, ami nem ad kellő indokot a cserére, ami költséges lenne úgy is ha hasonló sémát állítanának fel, mint az egyes villamosnál Budapesten.


Nyilván egy nagytestű kutyát feltenni/leemelni nehezebb, ha 50 kiló vagy vasággyal vagy a kutya nincs vonatozáshoz szoktatva, babakocsit, biciklit felrakni/levenni két emberes munka, ha nem vagy edzett, több csomagot feldobálni meg lekapkodni is macerásabb, ha nem a végállomásnál szállsz fel/le, ahol van rá rengeteg időd és akkor nem is beszéltem a gyerekekről meg az idősekről, akik nehezebben másszák meg ezeket a lépcsőket.


Azt tudom, hogy a mozgássérülteknek van segítség, de ennek a működését nem ismerem.


A fent említett példákat mind megoldják valahogy, ha kell, segít a kaller, ha kell segítenek az utastársak.


Ergo nem létszükség, hogy pénzt fordítsanak akadálymentesített vonatok beiktatására.

2021. aug. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%

"de én életemben nem találkoztam még vele."

Akkor menj ki a vasútállomásra!

Idén egész nyáron jártak FLIRT/KISS szerelvények a déli parton.

Minden járművel nem fognak kicseréltni alacsonpadlósra szerintem sosem, mert a peronokat is meg lehet emelni a kocsik padlószintjére és az olcsóbb és tartósabb megoldás mint minden járművet alacsonypadlósra építeni. Azzal nagyon sok macera van, a padló alatti gépészeti berendezéseket el kell helyezni máshol.

2021. aug. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

"Minden járművel nem fognak kicseréltni alacsonpadlósra szerintem sosem, mert a peronokat is meg lehet emelni a kocsik padlószintjére"


Ezért nem emelték meg a peronokat a felújítások során...


" az olcsóbb és tartósabb megoldás mint minden járművet alacsonypadlósra építeni."

Mármint az ország összes poronján átépíteni mondjuk sk+70-re olcsóbb? Szerintem nem. Ha a kiöregedő kocsikat alacsonypadlóssal pótolják akkor idővel a teljes állomány ki fog cserélődni alacsonypadlósra.


"Azzal nagyon sok macera van, a padló alatti gépészeti berendezéseket el kell helyezni máshol."

De ugye vannak nálunk is olyan járművek ahol ezt már megoldották és teljesen jól üzemelnek. Akkor? :D

2021. aug. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10%
Jelenleg legjobb tudomásom szerint csak alacsony padlós kocsikat helyeznek már újonnan üzembe. Tehát a meglévő magas padlós kocsik biztosan ki fognak kopni előbb-utóbb.
2021. aug. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
#5: Jelenleg is állnak még forgalomba folyamatosan IC+ kocsik, amik magaspadlósak. Ezeknek is ki kell kopni, minimum 50 év.
2021. aug. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Az IC+ is lehetne alacsonypadló is vagy akár emelete is, csak ehhez sem értünk... :D
2021. aug. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Igen, amikor kirohad a kerék és leesik a plató a sínre.
2021. aug. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, de a mozdonyos szerelvények a mai napig magaspadlósak. Motorvonatok azok, amik alacsonypadlósak, de ugye azokat nem is használják mindenhol, meg a beszerzésük sokkal lassabb, mint kéne (15 év alatt 173db).
2021. aug. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%
Meglévő mozdony után is lehetne kötni alacsonypadlós kocsikat, minden megoldható, csak akarat kérdése. Kell egy olyan köztes kapcsolódó konverterdarab ami egyik fele a mozdonyra jó, másik fele az alacsonypadlóshoz. De ugye ebben az iparban is minden úgy van megcsinálva, hogy ne lehessen jó a másikhoz.
2021. aug. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!