Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan kell? (Kérdésed túl...

Hogyan kell? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú.)

Figyelt kérdés
Megyek majd hétvégén Pestre. Soha nem voltam még. Az érdekelne hogy a metróhoz illetve a villamoshoz hol tudok jegyet venni? Metróhoz gondolom van lent valami autómata,villamost viszont elképzelni sem tudom hogy kell. BOcsi ha nagyon alap kérdés csak sosem voltam még ilyen nagy városban.
2021. szept. 3. 00:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hová érkezel?

A forgalmasabb helyeken (pl. a 3 főpályaudvarnál) hagyományos jegypénztárak is vannak, automaták viszont szinte mindenütt, még bizonyos villamosmegállókban is.

2021. szept. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Ha sokat akarsz mászkálni, akkor napijegyet is tudsz venni vagy 10 jegyes tömböt. Bármelyik automatából vehetsz, van csillió a városban, ilyen csúnya lila dolgokat keress BKK felirattal.
2021. szept. 3. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Elég látványos, lila automaták vannak sokfelé a városban: megállókban, aluljárókban, néhol a járdán. A bkk.hu/pontkereso oldalon részletesen láthatod, hol van pénztàr, ügyfélszolgálat (ez a legjobb), automata vagy viszonteladó (kisbolt, újságos, stb.). És láthatod felsorolva, milyen típusú jegy kapható az adott helyen. Neked a legegyszerűbb a vonaljegy hasznàlata, ez minden helyi közlekedési eszközre jó (így metróra, villamosra is). Ha átszállsz, kicsit olcsóbb 2 db vonaljegy helyett 1 db átszállójegyet venni. Ha sokat utazgatsz több napon àt, jó valasztás a 10 db-os gyűjtőjegy. Ha pedig 24 órán belül több, mint 5 eszközt használsz, érdemes inkább 24 óras jegyet venni. A metrók közötti átszállás ingyenes.
2021. szept. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Egyszerre megveszed az összes jegyet, ha több is kell. Nem kell mindig külön.
2021. szept. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért hülyének ne nézzétek már szegényt.
2021. szept. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Minden járműre érvényes ugyanaz a jegy, felszállhatsz vele metróra, villamosra, buszra, trolira is :)


Ahogy írták, automata elég sok helyen van, a csomópontokban élő pénztáros is.


Ha belefér a keretbe, én is napijegyet vennék (1650 Ft), 5 utazásnál már olcsóbb, mint a vonaljegy (5 x 350 Ft), és nem kell aggódnod amiatt, hogy van-e jegyed, hogy rossz útvonalon vagy... stb.


A telefonodra érdemes telepíteni egy térképet is :)

A Google Térképnek van utazástervezője is.

Ha nincs mobilneted, wifi szinte mindenhol van, csak állj egy Meki vagy Burger King elé.

2021. szept. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor veszek egy vonaljegyet a Lila automatából aztán azzal megvagyok egész napra. Úgyis jönnöm kell visszafelé is,szóval 4x biztos használnám. Köszönöm.
2021. szept. 3. 11:18
 8/15 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%
napijegyet, ne vonaljegyet :)
2021. szept. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen,elírtam. Napi jegyet. :D
2021. szept. 3. 13:34
 10/15 anonim ***** válasza:
BKK Futár appot esetleg töltsd le.
2021. szept. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!