Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapest 5-ös HÉV diák bérlet?

Budapest 5-ös HÉV diák bérlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeptembertől az 5-ös HÉV-vel járok Aquincum-tól a Filatorigátig.

Amikor elmentem bérletet venni, akkor a pénztárnál erre a távra adott 3450-ért bérletet. (Kb 5 percnyi utazásra) Amikor visszakérdeztem, hogy miért ilyen drága, akkor azt mondta, hogy ez Budapesten belül mindenre jó. Erre én mondtam neki, hogy nekem nem kell mindenre, csak a HÉV-re, erre a 2 megállóra, majd széttette a kezét és elköszönt.

Szerintem engem eléggé átverhetett, mert nem hiszem, hogy dupla annyi a HÉV bérlet 2 megállóig (5 perc), míg a vonat bérletem 30 percnyi utazásért.


Aki tisztában van azzal, hogy milyen bérletre lenne szükségem a HÉV-re (csak erre a kis távra!!), kérem segítsen. Köszönöm!



2021. szept. 10. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ennyi. Nekem is így volt diákként, a Volánbusz bérlet 1200 Ft, a BB 3850 Ft volt (akkor még drágább volt amikor én voltam diák). Most felnőttként a Volánbusz bérlet 12000, a BB 9500. Én inkább azt mondom, hogy a helyközi bérletnél a diák túl olcsó, a teljesárú meg túl drága. A diák BB ára rendben van, a teljesárúnak kéne a diák duplájának lennie, az lenne reális ár és még ki is jönne a jellemző 50%-os kedvezmény. Helyközinél meg legyen a bérlet 30 azonos távú menetjegy ára minden típusnál.
2021. szept. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát akkor ez egy vicc :D

30 perc -> 1800 ft

5 perc -> 3450 ft

??

Ezek vagy nem tudnak számolni, vagy valakinek megint a szegény ember pénzével telik a zsebe..

2021. szept. 10. 14:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten belül helyi díjszabás van, így csak Budapest bérletet tudsz rá venni, ami mindenre érvényes Budapesten belül. Ha innen nézed, akkor sokkal olcsóbb, mint a helyközi bérlet.

Persze ha te csak ezt a rövid szakaszt használod, az szívás.

Esetleg annyit tudsz spórolni, hogy a máv bérletet csak Budapest határáig kéred (Üröm?), így a vonatbérleted valószínűleg olcsóbb lesz, és a belső szakaszon már érvényes a BP-bérleted.

2021. szept. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs még olyan h csak egy járatos bérlet. Vagy veszel napi 2 jegy 700ft vagy jó a pesten belül mindenre jó diák bérlet 3450ért
2021. szept. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!