Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bejárós vagyok, ha nekem...

Bejárós vagyok, ha nekem esténként jobb lenne a menetrend szerinti átszállós haza utazás, a bérletem így is érvényes?

Figyelt kérdés
A leghosszabb km-es bérletet vettem meg, mert változékony az órarendem, és a buszjáratok menetideje is nagyon változó. Az egyik napom nagyon hosszú, viszont egy órát kell várnom arra a buszra, ami elvisz engem A-tól B-be. A menetrendeknél láttam, hogy van lehetőségem arra, hogy előbb is haza érhetek, ha olyan járattal megyek, amivel a két város közötti egyik településen át kell szállnom. A bérletem így is érvényes? Mert láttam ezzel kapcsolatban valamit a Volán oldalán, de nem teljesen értettem.

2021. szept. 29. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Alapesetben nem érvényes, de lehet kérni átszállós bérletet, ami igen. Hogy miért van külön azt nem tudom, a MÁV-nál érvényes lenne.
2021. szept. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Volánbusz üzletszabályzat 4.3.:


“A havi (félhavi) és a 30 napos bérlet a tulajdonosát az érvényesítésnek megfelelő viszonylaton belül bármely autóbuszjáraton jogosítja utazásra. A viszonylati érvényesítést vagy maga a bérlet, vagy külön, a Szolgáltató által az Üzletszabályzatában erre meghatározott és érvényesített igazolvány, azonosító vagy jogosító kártya stb. (továbbiakban: bérlet-igazolvány) tartalmazza. Ha valamely viszonylatban kettő vagy több útirányon át lehetséges utazás, a hosszabb útirányra érvényes bérlet-igazolvány és a hozzá használt bérlet a rövidebb útirányon át is használható utazásra.“

2021. szept. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! ^^
2021. szept. 29. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!