Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy kéne értelmezni ezt a...

Hogy kéne értelmezni ezt a menetrendet?

Figyelt kérdés

Meg sem lepődök, hogy ilyen érthetetlen a vasúti menetrendünk, hisz Magyarországon vagyunk...

Az a lényeg, hogy én ezelőtt minden hétvégén ugyanazzal a járattal mentem fel Pestre a Nyugatiba. Észrevettem, hogy az mint olyan megszűnt létezni, de nem teljesen... Hétköznap ugyanúgy közlekedik, hétvégén meg.. érdekesen.

Tehát hétvégén is szerepel a menetrendben, ráadásul 4x. Mind a négy másmilyen. Egyikre helyjegy is kell (személyvonatra, lol...), másikra pótjegy (szintúgy személy...), a másik kettő meg 20-20 perccel később ér be a menetrend szerint. De mindegyik ugyanabban az időpontban indul a kiírás alapján.

Na, én még ilyet nem láttam, eddig könnyen megúsztam.

Tehát valaki eltudná ezt magyarázni nekem, hogy mégis hogy van? A jegyek ára sem egyezik ugyanarra a vonatra a + jegyek miatt...


2021. okt. 7. 20:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és egy ráadásul Keletibe érkezik az oldal szerint... hát végképp elvesztettem a fonalat.
2021. okt. 7. 20:31
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Melyik menetrendet? Link?
2021. okt. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Linkelni sajnos nem tudom, csak screenshootolni: [link]
2021. okt. 7. 20:36
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a MÁV-ot, vagy ha rendszeresen vonatozol, kérdezd meg az állomáson, vagy a kalauztól.
2021. okt. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az S6099-es számú vonat X.9-10-én és X.16-17-én vágányzár miatt csak Debrecen-Cegléd között közlekedik, a linkelt képen látszik is, hogy csupa átszállásos ajánlatot kaptál.


A 4 ajánlat 3 különböző átszállós megoldást takar:

-Az első két ajánlat Ceglédi átszállással a Szeged-Nyugati IC, ez un. hibrid-IC vegyesen IC és gyorsvonati kocsikkal, kétféle díjszabással (ezért szerepel két külön ajánlatként)

-A harmadik ajánlat Szolnoki átszállással, Keleti pályaudvari érkezéssel számol a sülysápi vonalon át

-A negyedik ajánlat szolnoki vagy ceglédi átszállással, személyvonatos továbbutazással a Nyugatiba


Mindehhez csak észre kellett volna venni az átszállások számát jelölő 1-eseket és kinyitni az egyes ajánlatokhoz tartozó részletes információkat.

2021. okt. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Így már kezdem érteni, de még mindig nem teljesen.

Nekem a legalsó (4.) ajánlat tökéletes lenne. Már csak azért is, mert mikor a sebes közlekedik ehelyett, akkor pont ugyanennyit szoktam fizetni.

Akkor a jegyet hogy kell majd megváltanom a jegypénztárnál erre a járatra?

2021. okt. 7. 21:32
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod a pénztárosnak, hogy az adott járatokkal akarsz utazni.

De mivel semmi felárat nem fizetsz, így sima menetjegyet fogsz kapni Kisújszállás (?) és Budapest-Nyugati között.


Vagy vedd meg neten és akkor kapsz rá 10% kedvezményt is.

2021. okt. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! 🤗
2021. okt. 7. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!