Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megtehetem, hogy veszek egy...

Megtehetem, hogy veszek egy autóbuszt és rendes járatként közlekedek csak teljesen ingyen viszek mindenkit jófejségből?

Figyelt kérdés
Természetesen lenne autóbuszvezetői engedély, meg ilyenek. De attól még csak egy csávó lennék a buszával, aki menetrend szerint járt A pontból B-be. Ez jogilag nem ütközik akadályba?

2021. okt. 27. 00:18
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
De, akadályba ütközik. Közszolgáltatás biztosításának vannak feltételei.
2021. okt. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem ütközik jogszabályba. A közszolgáltatásnak vannak feltételei, de te nem kötsz szerződést ez esetben semmelyik önkormányzattal/állammal így azt csinálsz amit akarsz. Ha ingyen csinálod akkor szerintem még személyszállítási engedély sem kell hozzá mivel nem üzleti tevékenység.
2021. okt. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Viszont még annyi érdekelne, hogy én ekkor eldönthetem, hogy ki szállhat fel? Elvégre az enyém a jármű és nincs szerződésem senkivel és én finanszírozom az egészet.

Olyan, mintha csak ismerősöket szállítanék, csak nagyban, idegenekkel. Meg persze lenne benne rendszer és használnám a buszmegállókat.

2021. okt. 27. 01:23
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
A KRESZ nem korlátozza az autóbusz-megállóhely használatát menetrend szerinti vagy közforgalmú buszokra, tehát ahol más jogszabály nem köti azt további feltételekhez, ott használhatod azokat. (Budapesten például kötelező a BKK megállói esetében megállóhely-használati szerződést kötni és fizetni a megállók használatáért.) Ezen kívül nyilván nem használhatod a buszsávokat és nem hajthatsz vagy kanyarodhatsz be ott, ahol csak a közforgalmú / menetrend szerinti járatoknak van engedélyezve a behajtás , kanyarodásY
2021. okt. 27. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
egyelőre én sem látom, milyen akadályba ütközne, de azért csodálkoznék, ha menetrenddel, buszmegállók rendszeres használatával előbb-utóbb ne szúrnál szemet valamelyik hivatalnak
2021. okt. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

1,5 évvel ezelőtti kérdésem pont ezzel foglalkozik 😊


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__..

2021. okt. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hú, sajnos nem láttam. Bár én vidéken tenném, szóval az eddigi válaszok alapján simán megtehetem.
2021. okt. 27. 11:21
 8/9 anonim válasza:

Szia


Hol akarsz buszozni?

2021. dec. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Egyenlőre sehol, csupán érdekelt, hogy mennyire lenne kivitelezhető jogilag.

2021. dec. 30. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!