Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha Pestről vissza akarok...

Ha Pestről vissza akarok utazni Szegedre, akkor melyik vonatot kell kiválasztanom a jegyárusító automatánál? IC vagy másodosztály? Nem első osztállyal megyek,tehát másodosztály, viszont maga a vonat IC, mert az van kiírva az induló vonatoknál.

Figyelt kérdés
2021. okt. 27. 13:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szegedről Pestre gyalog jöttél?
2021. okt. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az IC és a másodosztály nem vagylagos. IC-n is simán választhatod a másodosztályt. Annyi bonyolítja a helyzetet, hogy külön találatként listázza ki az Elvira meg a MÁV app ugyanannak a vonatnak (azonos vonatszám, indulási és érkezési idő) az IC és gyorsvonati szakaszát, mivel a szegedi távolsági vonatok ún. hibrid IC-ként közlekednek, tehát ugyanaz a vonat tartalmaz InterCity és gyorsvonati szakaszt is. Ha szeretnél ülőhelybiztosítást, akkor válaszd az IC-t, ha meg olcsóbban utaznál, a gyorsvonati részt. Ezen kívül mindegy, melyikre veszel jegyed, fizikailag ugyanazzal a vonattal tudsz utazni, csak másik részébe kell felszállnod.
2021. okt. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul emlekeztem,hogy melyik kettot listazza. Szoval ha gyorsvonatra veszem meg, de magaval az IC vel utazok a masodosztalyon,akkor az ugy jo?
2021. okt. 27. 16:38
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem, akkor kell InterCity pót- és helyjegy.
2021. okt. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

De miert kellene helyjegy,ha nem helyjegyen ulok?

Szoval en masodosztalyon akarok utazni,nem elson. De maga a vonat IC vonat

2021. okt. 27. 16:57
 6/14 A kérdező kommentje:

Azt nem ertem,hogy ha gyorsvonatit veszek,akkor magara az IC vonatra hogy szallhatok fel?

Valaki ezt segitene helyrerakni, mert tenyleg nem ertem..

2021. okt. 27. 16:58
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom szakszerűen kifejezni magamat, de sok olyan vonat van, amelyik egy része ilyen, más része olyan.

Mint ahogyan van I. és II. osztály, fekvőhelyes kocsi, hálókocsi, csomagszállító stb. is egy vonatban.


A tiednél a besorozott vagonok egy része IC szolgáltatást nyújt, másik része gyorsvonati/személyvonati szintű.

Más kérdés, hogy néha alig van eltérés.


A vagonok oldalán találsz tájékoztató táblákat (az ajtók mellett).

Sajnos nem tudom megmondani hol, de szerelvény összeállítást is lehet találni az interneten is. (pl. hogy az IC kocsik a vonat elején találhatók, azt talán az elvira is írja).

2021. okt. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

De akkor lenyegeben ha gyorsvonati jegyet veszek, es az IC-nek a gyorsvonati reszere szallok fel, akkor az ugy jo,nem?


Mert en azt hittem,hogy az IC vonat, ami ki van irva az indulo vonatok kozott,az csak IC vonat siman,es oda ha masodosztalyon is utazunk,meg kell venni az IC jegyet.

2021. okt. 27. 17:09
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nem az egész vonat IC, csak néhány kocsi.
2021. okt. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ezeket hívom "Hibrid IC-nek"


Egyik fele IC kocsi, másik fele "sima gyors"


Az Intercity kocsik csak InterCity pót-és helyjeggyel, a vonat többi kocsija csak gyorsvonati pótjeggyel vehető igénybe

2021. okt. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!