Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy átlagos vidéki ismeri a...

Egy átlagos vidéki ismeri a MÁV/Volánbusz tarifák, tudja hogyan kell jegyet vásárolni, stb.?

Figyelt kérdés
Itt, Budapesten az emberek többsége ufóként néz a Volánbuszra. Vidéken a Volánbusz tarifák ugyanolyan közismert dolgok, mint itt a vonaljegy ára?
2021. okt. 27. 20:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Nyugat-Magyarországi megyeszékhelyen lakom.

Volánbusz tarifákról be kell valljam, halvány fogalmam sicsen, még arról sem, hogy milyen útvonalakon mennek a járatok a környéken, pedig 6 év kihagyással, amíg Budapesten tanultam, mindig is itt éltem. Van arcképesem és kocsim, szóval ahova van normális vasúti eljutás, azzal megyek, ha meg nincs, autóval, úgyhogy a Volán meglehetősen kimaradt az életemből. Gondolom ha rá lennék szorulva, azért egy menetrendek.hu-t használni meg jegyet venni nem esne nehezemre :D

Vasúton pont ellenkezőleg, ott a környéket érintő járatoknál még kb a menetrendet is tudom fejből, igaz, ez nálam szakmai ártalomnak mondható.

2021. okt. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

#9

A válaszodból látszik, hogy fogalmad sincs arról, hogy egy idegennek/turistának mennyire nehéz dolga van nálatok.


Eleve nem is biztos, hogy van jegypénztár. Azt hogy nincs jegypénztár, onnan tudod meg, hogy körbejártad az állomásépületet, és nem találtad. (Vagy még ez se elég, mert egy konténerben árulják a jegyet valahol teljesen máshol.) Ezután el kell kezdeni az automatát keresgélni. Az automaták viszont lehetnek bárhol, akár benne az állomásépületben is, vagy a pályaudvar másik oldalán is. Ha találtál automatát, akkor se feltétlenül tudsz belőle jegyet venni, mert rossz/kifogyott a papír/nem tud visszaadni stb. Ekkor még mindig nem szállhatsz fel a vonatra, hisz ha csak egy működő automata van az állomáson, már akkor kötelező megvenned a jegyet. Szóval ha mindenezen túljutottál, és fel mersz szállni a vonatra jegy nélkül, akkor végre elkezdheted az utazást.

2021. okt. 28. 20:19
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

12, ne hülyéskedj már. Alapszabály: ha annyira nagy az állomás, hogy keresgélned kell a jegypénztárat, akkor van jegypénztár. Ha meg kicsi, akkor kb. fél perc alatt körbejárod.

Amúgy meg ha nem ismered a helyet, nincs előreváltott jegyed/bérleted, akkor úgyis kimész az állomásra korábban. Nem kell ehhez egyetemi diploma.

2021. okt. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

#13

De még mindig csak arról beszéltem hogy meg kell találni a jegyárusító helyet. A jegyvásárlásnál jönnek a további problémák. Összesen egyszer akartam kerékpárt szállítani vonaton, és annál is kudarcba fulladt a automatás próbálkozásom, mert annyira ostoba voltam, hogy a "kerékpár jegyek" menüpontban kerestem a kerékpáromnak jegyet. Aztán átbattyogtam kerékpárral együtt a jegypénztárhoz, ahol sikerült vennem a kerékpáromnak jegyet. Mondanom se kell, élveztem a lépcsőzést biciklivel a kezemben.

2021. okt. 28. 20:57
 15/27 anonim ***** válasza:

14, ja hogy te az a fajta ember vagy, aki inkább lépcsőzik a kerékpárral a kezében, minthogy lelakatolná annyi időre a kerékpárt, amíg elmegy jegyet venni.

Akkor tényleg nem csodálom, hogy nehéz az életed.

2021. okt. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

#15

Gondolom még életedben nem szálltál kerékpárra, ezért nem tudod, hogy nem kötelező eleme a lakat.

2021. okt. 28. 21:12
 17/27 A kérdező kommentje:
Amúgy tényleg nevetséges, hogy nálad egy szar szoftverről szóló vitában ez érvnek számít.
2021. okt. 28. 21:13
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy most egy szoftverről vitatkozunk? Elnézést, én azt hittem, hogy arról, hogy mennyire nehéz megtalálni a jegypénztárat.
2021. okt. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Ja, hogy analfabéta vagy. Akkor nem töröm tovább magam.
2021. okt. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Oké, abban az egyben igazad van, hogy a MÁV-nál minden létező szofvar szr, és olyan áron vetette meg a céggel az állam, hogy Bill Gates feléért megcsinálta volna személyesen.

De jegyautomata csak kevés helyen van, nagy helyeken. Kisebb helyeken van 1 váróterem (ki van írva, hogy Váróterem), ahol ki van írva, hogy jegypénztár. Ha nincs jegykiadás, akkor az is ki van írva. Innentől semmi probléma nem lehet, ha tudsz olvasni.

2021. okt. 29. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!