Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Pótjegyet vonatra hogy kell...

Pótjegyet vonatra hogy kell online venni?

Figyelt kérdés
Olyan vonattal mennék ahova kell, de csak rendes menetjegyet találok online. Hol lehet pótjegyet venni?

2021. nov. 4. 07:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Ugyanott, mintha menetjegyet akarnál venni, csak a következő lépésben bejelölöd, hogy csak menetjegy/pótjegy kell neked.
2021. nov. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Ha egy vonat hely/pótjegyköteles, akkor egyrészt rendelkezned kell menetjeggyel és ezen felül hely/pótjeggyel.


Amikor te egy konkrét vonatot kiválasztasz a keresőben, alapbeállítás szerint minden szükséges jegy benne lesz a kosaradban. Tehát a menetjegy is és a hely/pótjegy is. (!!)


Amennyiben te egy másik, ugyanazon az útvonalon közlekedő , de nem hely/pótjegyköteles vonatra már vettél jegyet, de úgy döntöttél, hogy a jegy érvényességi idején belül (!!) egy másik, hely/pótjegyköteles vonattal utazol, akkor a menetjegyed már megvan. Na ilyenkor kell kiválasztani a Csak hely/pótjegy opciót a keresőben.

2021. nov. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Illetve még arra kell figyelni, hogy az Okosjegy nevű ajánlatok vonathoz kötöttek, tehát ott csak arra a konkrét vonatra érvényes a menetjegyed es kész, ott nincs olyan, hogy felhasználod egy másik vonaton.
2021. nov. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát akkor, ha én konkrétan az adott pótjegyes sebesvonatra veszek menetjegyet, akkor azzal automatikusan pótjegyet is veszek?


Mert ahogy az első írja, nekem nincs olyan opció, hogy pótjegyet is vegyek, csak és kizárólag menetjegyet hoz, ha rámegyek a részletezőre ott is csak azt írja, hogy menetjegyem van. Akkor is magába foglalja a pótjegyet is?

2021. nov. 4. 08:01
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Bocs, úgy értettem, hogy sima menetjegyed már van. Ha nincs, akkor a 2.válaszoló által írtak vonatkoznak rád.
2021. nov. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Na megvettem a menetjegyem az adott vonatra. A pdf-en is annyit ír, hogy menetjegy, nem írja hogy pótjegy is benne van. Tuti jó így?


Mert utána meg rászűrtem, hogy csak pót-és helyjegyet keressen, és úgy meg nem hozta ki az adott járatot.


Akkor nem lehet hogy arra nincs is pótjegy csak tévesen írta? Mert akármit csináltam, csak menetjegyet hozott, és csak azt tudtam venni. Remélem nem szállítanak le.


Ilyen esetekben amúgy mi van ha a kalauz ellenőriz és csak menetjegyem van? Ott a helyszínen esetleg tudok venni, vagy figyelembe veszi ha esetleg tévedés volt?

2021. nov. 4. 08:27
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Melyik vonatról van szó? Könnyen lehet, hogy nem kell rá pótjegy, a vonatnemből (sebes) ez nem derül ki egyértelműen a sok kivétel miatt.
2021. nov. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sebesvonat, és azt írja, hogy pótjegyköteles, viszont csak egy 40 km-es távon mennék vele. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy azért nem hozza ki mert rövid tàvon nem kérnek pótjegyet, csak ha hosszabban utazok. Ilyen van?
2021. nov. 4. 10:27
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul olyan, hogy bizonyos szakaszokon felármentes a sebesvonat, jellemzően azokon a részeken szokott előfordulni, ahol mindenhol megáll a vonat személyvonatot pótolva. Azzal nem leszek okosabb, hogy 40 km-t mész, keresd a menetrendben a körben lévő háromszög szimbólumot a felármentes szakasz viszonylatának megnézéséhez.
2021. nov. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van, maga a vonat lehet pótjegyköteles, de bizonyos részszakaszokon ez a kötelezettség fel van oldva. Főleg ott van ez így, ahol nem nyújt semmi pluszszolgáltatást az adott vonat más vonatokhoz képest vagy épp az az egyetlen vonatnem, viszonylat, ami ott megáll .
2021. nov. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!