Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Epilepsziások és autistáktól...

Epilepsziások és autistáktól kérdezem, mi a tapasztalatotok a maszkviselés mentességével kapcsolatban a buszsofőröknél? Általában mennyire vannak képben szerintetek? Mert engem nem akartak felengedni a buszra, hiába bizonyítottam felmentettségemet!

Figyelt kérdés

Aszperger-szindrómás vagyok és sajnos epilepsziás is, a kettő gerjeszti egymást, ha valami van az orromon, számon, vagy az orrnyergemen. (ezért szemüveget sem tudok hordani, csak kontaktlencsét, gyerekként -3 szemmel mászkáltam, mert halálra idegesített a szemüveg!) Örs Vezér Tere, 97E busz, a sofőr nem akart felengedni, még akkor sem, ha megmutattam neki, a hatósági, valamint az AOSZ tagsági igazolványomat. "Leszarom, hogy autista, maszkot akkor is vegyen fel!" Csak akkor kussolt, amikor már ordítottam és egy idős néni is odaszólt, hogy márpedig ezt ő is hallotta, hogy autistáknak és epilepsziásoknak nem kell!


Másoknak mi a tapasztalata?



2021. nov. 12. 17:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem normálisak ennyi a véleményem

Mit okoskodik abban amihez nem ért?Marmint a busz sofőr

Én is tudom hogy akinek ilyen problémája van nem kell maszk pedig nem vagyok busz sofőr

Ne törődj ilyen hülye emberrel

Elég baj az neked hogy ilyen problémád van

2021. nov. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó terület , ahol azt hiszi, övé az utolsó szó, az a busz, amit vezet - másba már nincs beleszólása az ilyennek. Ne törődj vele, persze az jó, ha rá vagy készülve és van nálad igazolvány. Esetleg a BKK vonatkozó kommunikációját illetve a jogszabályt még lementheted. Más kérdés, hogy azért erről a kivételről elég széles körben lehet tudni.
2021. nov. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm egyes! A probléma az, hogy NEM TUD a kivételről, ahogy az egyik MÁV-os ellenőr is mondta "Soha életemben nem hallottam erről", de ő nem volt ilyen primitív és durva, megkérdezte a társát aki tudott róla és elnézést kértek. Tehát, nem okoskodik, hanem nem is tudja, hogy nekünk nem kötelező! NEM a semmiért kaptunk felmentést egy járvány közepén.... nyilván oka van.... Engem ha rohamom lesz, a mentő visz el onnan....
2021. nov. 12. 18:14
 4/20 A kérdező kommentje:

"persze az jó, ha rá vagy készülve és van nálad igazolvány"


Volt, AOSZ (Autisták Országos Szövetsége) igazolványom, valamint erről hatósági igazolványom ( Sárga kis kártya) az epilepsziáról orvosi diagnózisom van, de azt nem hordom magamnál. Ennnek ellenére, hogy ezt megmutattam neki, ezt kaptam.


"Más kérdés, hogy azért erről a kivételről elég széles körben lehet tudni."


Hát ő nem tudta.

2021. nov. 12. 18:17
 5/20 anonim ***** válasza:
9%

Ez azért van kérlek szépen, mert nagyon sok makkegészséges ember "jópénzért", vagy ismerős által szerzett MÁK, SINOSZ, AOSZ, stb. kártyákat, csak hogy ingyen, vagy 90% kedvezménnyel utazhasson.

Úgyhogy ezért vagyunk ilyen szkeptikusak, hogy "na, még egy lógós" -mert fű, fa, virág tudott okoskodás, ügyeskedés árán ilyen kártyákat szerezni.

Szóval köszönd az ügyeskedőknek.

2021. nov. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

És mégis mi az, ami magának egy eredeti AOSZ kártya és a személyazonosságom igazoló okmány felmutatásakor (Amin az adataim megegyeznek és igazolják a jogosultságomat) gyanút ad arra, hogy esetleg illegálisan szerzett kártyáról van szó? Esetleg nem vagyok önnek elég autista, Dogtror Buszvezető úr!?


Az ilyen esetek felderítése nem a maga dolga, főleg nem ha igazolom a személyazonosságomat is, hanem a rendőrségé!

2021. nov. 12. 22:13
 7/20 A kérdező kommentje:

"mert fű, fa, virág tudott okoskodás, ügyeskedés árán ilyen kártyákat szerezni."


3 napos vizsgálat által kaphat valaki diagnózist és csak a diagnózisra adnak AOSZ kártyát, aminek a hamisítása, mármint az orvosi diagnózisé, hát, szerintem okirat hamisításnak minősül! Van egy olyan érzésem, hogy nagyon hamar ki is derül, mivel az AOSZ-nál se hülyék....

2021. nov. 12. 22:18
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Az. Okirathamisítás. Igen. De mégis van/volt/lesz olyan, aki kellő kenőpénzért (10-20 ezer forint)megszerez ilyen kártyákat. Ha nagyon necces a helyzet, igen, bevállaljuk, és elvesszük tőle, majd leadjuk a rovancsnál. Ő pedig vagy vesz 100%-os jegyet, vagy marad a valagán a megállóban.

Érdekesség:

Van buszvezető kolléga, akinek SINOSZ kártyája van.

...igen! Ha SINOSZ kártyája van, nem lehet(ne) buszvezető! Csak "ügyes" volt!

Szóval érted már, miért kezeljük az ilyen-olyan kártyákat meglehetős fenntartással?

2021. nov. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, te milyen jogon veszel el bármit is? rendőr vagy?
2021. nov. 12. 22:31
 10/20 anonim ***** válasza:
97%
Az ilyen buszvezető tarhonyákra rákell hívni a rendőrt ott a helyszínen! Azok majd rendbe teszik.
2021. nov. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!