Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hol lehet manapság gőzmozdonyo...

Hol lehet manapság gőzmozdonyozni?

Figyelt kérdés
2021. nov. 15. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer láttam a Nyugatiban egyet, még 2019-ben, a járvány előtt, egy nosztalgiavonatot húzott. Pont akkor indult amikor odaértem, amilyen hangja volt, zengett tőle az egész csarnok.
2021. nov. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Például itt: [link]
2021. nov. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vasúttörténeti park
2021. nov. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
VT park, nosztalgiavonatok is indulnak alkalmanként, körül kell nézni, pl MÁVNosztalgia honlapján.
2021. nov. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
MVP, illetve MÁV Rail Tours különvonatai, ahogy korábban írták, illetve több keskenynyomközű vasúton is szoktak gőzmozdonyos vonatokat közlekedtetni, akár eseti jellegel, akár többé-kevésbé rendszeresen, menetrend szerint is. Igaz, ezek többnyire a turisztikai idényhez igazodnak. Ezek közül ahol van jelenleg tudtommal érvényes fővizsgás gőzös, és ha már van, használni is szokták, az nagyjából úgy Nagycenk (tavaszig üzemszünet), Csömödér, Gemenc (itt sem lesz több idén), Debrecen (de itt inkább csak nagyobb ünnepekkor, kisvasúti napon).
2021. nov. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#5 Van még a gyermekvasúton is érvényes fővizsgás, nem?
2021. nov. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6# Úgy tudom, 039-é lejárt év első felében, a 056 meg készül jelenleg.

De aztán lehet, hogy már nem aktuális a helyzet, mert egy másik vasútválallatnál és az ország másik felében tevékenykedek, mindenesetre sehol nem láttam róla hírt, hogy elkészült volna az 056.

2021. nov. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 10 deka farhát ***** válasza:
100%

A Gyermekvasúton jelenleg mindkét gőzös felújítás alatt van.


A Mátravasúton (Gyöngyös) most készült el a Gyöngyi, de tavaszig üzemszünet van.


A Kemencei Erdei Múzeumvasúton megkezdődött a Triglav gőzmozdony felújítása, de még hosszú évekbe telik, mire használható állapotba kerül.


A nagyvasúton pedig a MÁV Rail Tours (ex MÁV Nosztalgia) szervez gőzmozdonyos nosztalgiavonatokat.

2021. nov. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!