Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyire tartják be az emberek...

Mennyire tartják be az emberek a vonatokon a maszkviselési szabályokat, mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Idős, frissen oltott személyt kell meglátogatnom, nem szeretném most megfertőzni a vonaton összeszedett vírussal.
2021. nov. 17. 00:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az utóbbi 1 hétben mindenkin láttam maszkot a vonaton, max ivás-evés idejére vették le 1-2 percre.

Mondjuk errefelé nem szoktak c-k lenni a vonaton.

2021. nov. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Míg felszállnak vagy jön a kalauz sok emberen addig van, csak azt nem tudják, hogy kamera attól még látja őket.

Nem mintha annyira számítana, csak néha rá szoktam nézni.

2021. nov. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A vírusok nem úgy működnek, hogy egy pillanatban megfertőződsz, a másodikban már te vagy a terjesztő. Először a te szervezetedben kell elterjedniük, ami napok kérdése, így hogy pont a vonaton mi a helyzet, a te szempontodból érdektelen.


Az én fővárosi és elővárosi tapasztalataim szerint kb. 95% hordja.

2021. nov. 17. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Nekem az elmúlt hetekben lévő hosszabb utazásaim során az a tapasztalatom, hogy minél messzebb megyek Budapesttől, annál kevesebben hordják (szabályosan) a maszkot, volt ahol a jegyvizsgálónak sem volt rajta az orrán (150+ km-re Budapesttől).
2021. nov. 17. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Muszáj hordani, az más kérdés, hogy elmegy a kalauz és az utasok többsége már húzza is le orr, vagy száj alá. Így nem sok értelme van.
2021. nov. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten 80-90 százalék hordja helyesen becsléseim alapján, másfelé azért ez az arány csökken.


A vonatról úgy tudod összeszedni és átadni, ha nem mosol kezet és váltasz ruházatot odaérve. Kilégzéssel nem nagyon tudod komolyabb koncentrációban átadni a frissen belélegzett vírust, csak pár nap múlva.

2021. nov. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos a többség hordja. Természetesen nem kell félned, a covidba nem lehet belehalni, feltéve, hogy az ember nem retteg tőle és nem kerül kórházba.
2021. nov. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos? Egyébként ez a maszkos bohóckodás mire jó még mindig?
2021. nov. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Amerre én járok, hogy közel 100%-os a hordási arány, legalábbis nem láttam maszktalan embereket. Olyat igen, aki nem teljesen megfelelően viselte, de az orr alá tolt maszk is ritkaság. De lehet csak pont kifogtam.
2021. nov. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Tapasztalatom szerint (Budapesten belül vonatozom csak) a túlnyomó többség hordja, bár nem mindenki szabályosan.
2021. nov. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!