Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kárpótol a MÁV, ha a vonat...

Kárpótol a MÁV, ha a vonat egyszerűen nem veszi fel az utast és továbbhalad?

Figyelt kérdés
Szerdán, egy faluban ragadtam mert az utolsó Budapesti vonat egyszerűen 2mp-re megállt nem nyitott ajtót, majd továbbhaladt. Kalauz ki sem nézett. Két másik hölgy is ott maradt, akik előrébb próbálták felszállni. A diszpécser azt mondta, a vonattal semmi gond nem kellene legyen, nem látott problémát. A hidegben éjjel otthagyott, taxival kellett hazajussak ami 20 ezer Ft volt. A mávnak írtam levelet, de nem reagáltak. A vonaton volt két kollégám akik másik állomáson szálltak fel, ők is tanúsítják, hogy simán továbbhaladt a vonat...

2021. nov. 29. 04:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%

Szia,


Kérlek írd meg melyik vonat volt az. Pontos dátum, mikor indult Bicske alsorol és merre.


Köszönöm :)

2021. nov. 30. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
#11 A szerdai utolsó vonatból kiindulva erősen feltételezhető, hogy 11.24-én a 4951-es vonaton volt ez a probléma.
2021. nov. 30. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen csak a kérdés, hogy Budapest felé vagy Komárom felé az utolsó vonat. Persze gondolom Budapest felé a taxi díjból.
2021. nov. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen nem. A MÁV soha senkit nem kárpótol. Állami cég, megtehetik.
2021. nov. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Így igaz a 4951-es vonat, a jegyemen is rajta van. Bicske alsó 23:00 Budapest felé. Már azóta más is mondta, aki a vonaton volt, hogy kb nem állt meg. Ráadásul az ellenkező vágányon jött, már amiatt is meg kellett volna álljon. Itt simán rossz napja volt a vezetőnek, és gondolta kicseszik másokkal is.
2021. nov. 30. 15:45
 16/18 anonim ***** válasza:
41%

Szia,


fogalmam sincs miért pontoztak le, de rendben :) (11-es voltam)


Amit tudok neked segítségül adni a panaszhoz:

A máv informatikai rendszere szerint a vonat 23:01-kor állt meg Bicske alsó megállóhelyen, és 23:01-kor is indult el. A szerelvény típusa flirt motorvonat. Az ajtó nyitás a mozdonyvezető engedélyezése után történik. A vezető-jegyvizsgálónak lekell szállni a szerelvényről jelzés adás miatt. Nem ismerem Bicske alsó megállóhelyet, de nem fordulhatott elő az, hogy a másik oldalt nyíltak az ajtók és nem ott ahol áltattok? Ezt abból gondolom, hogy azt írtad, hogy "ellenkező vágányon jött".

2021. nov. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
52%

Örvendetes, hogy tudod kezelni az emiger/fort, de a google keresés nem megy? :D

Hejtelenben ment, ezt it látnod kéne a rendszerben.

Az emigben a részletes adatoknál pedig másodpercre pontosan meg tudod nézni meddig állt.

2021. nov. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nem nyílhatott a másik oldalon mert ott sínek vannak, a két vágány egymás mellett van, a sínek egymás mellett vannak és közte csak egy korlát van, tehát ott nem lehet felszállni és le se. De egyébként a vonat addig állt amíg az egyik ajtótól a másikig jutottam (azt hittem hibás ezért nem nyílik)azaz kb 2-3 mp. A jegykezelő nem szállt le kinézni. Előttem kb 10 méterre mások is próbálták felszállni sikertelenül...
2021. nov. 30. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!