Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mely vonatokra nem kötelező...

Mely vonatokra nem kötelező előre megvenni a jegyet?

Figyelt kérdés

Szinte mindig IC-vel utazom, oda mindig megveszem előre a jegyet, mert ott elég sokat kell fizetni büntetésért (bár néha mintha ott vennék meg a jegyet egyesek, lehet azóta változtak a szabályok, nem tudom...)

Most viszont az IC-ről át kell szállnom majd a 2746 Budapest-Nyugati - Monor személyvonatra. Mivel késhet az IC, nem merem előre megvenni a jegyet. Meg tudom majd venni a kalauztól a jegyet? Többe fog kerülni, mintha a jegypénztárba vettem volna meg?



2021. dec. 30. 17:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ez az, minek vennél két külön jegyet egyáltalán? Megveszed egyben, így 100 km alatt egy 4 órás, afelett egész napos ervenyessegu menetjegyed lesz a teljes útra, így aztán tök mindegy, hogy fél-egy órával későbbi személyvonattal mész el vagy az eredeti terv szerintivel.
2021. dec. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
2 jegyet vettem végül, azért mert az app csak a saját elképzelése szerint akarta kiadni. Elég csak Ferihegyig elmennem, de bárhogy állítottam be, csakis úgy akarta volna adni, hogy Kőbányán szálljak át, ami nem sokkal, de drágább lett volna. Ha meg a 4 órába nem fér bele a késés, akkor igazából már teljesen mindegy.
2021. dec. 31. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!