Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A MÁV InterCity vonatain az...

A MÁV InterCity vonatain az ülések számozásának van valami rendszere?

Figyelt kérdés
Mindig gondot okoz barátokkal hogy egymás melle hogy tudunk jegyet venni. Valaki esetleg tudja mi alapján van a számozás?
2022. jan. 5. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes egyszerre kérni a helyjegyeket vagy a pénztárnál szólni,hogy szomszédos helyfoglalással adják ki,ha már van legalább egy embernek helyjegye.

Ha mellette vagy körülötte el van adva hely,akkor erre már nincs lehetőség.

2022. jan. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Van benne rendszer, de elég hülye módon, cikkcakkban vannak az ülések számozva, így a 3-as végűvel a 8-as, a 4-es végűvel a 7-es végű van szemben. Fülkés kocsinál nem zavaró, de termesnél igen, logikusabb lenne, ha az egyik oldal lenne az 1-4, a másik az 5-8, így most a 4-es és a 8-as keresztben van. Itt egy 2. osztályú kocsi rajza, hogy érthető legyen, amit mondok: [link]

Itt meg egy vegyes 1-2. osztályúe, ebből látszik, hogy az 1. osztály számozása logikusabb: [link]

2022. jan. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

És esetleg azt tudja valaki hogy a kocsik számozása hogy működik? Mert pl amivel én szoktam utazni azon úgy van hogy 21,30,31. Mindig is érdekelt hogy miért pont ezek?

2022. jan. 5. 12:25
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Erről már volt itt szó: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__..

Én a pécsi IC-ken a következő összeállítással szoktam találkozni:

10 - kerékpárszállító (és vezérlő)

18 - 1. osztályú

21-2x - 2. osztályú kocsik


A 30-tól kezdődő kocsik lehet, hogy alacsonyabb szolgáltatási szintű, gyorsvonati kocsik, amikbe olcsóbb a helyjegy, ezért vannak megkülönböztetve. Aztán van, hogy nemzetközi kocsikat is beforgatnak belföldi IC-be, ezeknek sokszor megmarad az eredeti nemzetközi 3 jegyű számuk.

2022. jan. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#2: nem olyan nagy hülyeség. Az 5-6 mindig ablak mellett van, az 1-2 pedig vagy az oldalfolyosó mellett, vagy ablak mellett. Ebből következik, hogy a 3-4-7-8 termes kocsi esetében mindig a középfolyosó mellett, fülkés kocsi esetén pedig középen vannak. Ez akkor is igaz, ha három ülés van egymás mellett - ekkor a 7-8 természetesen nincs, de nem is borítja fel a rendszert. (A 4 üléses IC+ fülkék esetében nem tudom, hogy van a számozás.)

Vagyis így néz ki az ülések számozása, ha négy ülés van egy sorban:

(oldalfolyosó)

1 - 2

3 - 8

(középfolyosó)

7 - 4

5 - 6


Ha három ülés van egymás mellett:

(oldalfolyosó)

1 - 2

(középfolyosó)

3 - 4

5 - 6


(A 7-8 talán azért van nem egymással szemben, hogy ha valamiért hármas soros kocsi helyett négyes soros van a szerelvényben, akkor jobban szét vannak osztva az utasok két oldalra - de ez csak zárójelben.)


#4 A harmincas kocsik lehetnek egy egyesített vonat (pl. Bereg-Kraszna IC) később lecsatolandó kocsijai is.

2022. jan. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Biztosan van benne valamilyen rendszer, de nekem még nem sikerült megértenem, és tapasztalataim szerint a pénztárosok többségének sem.
2022. jan. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A rendszer még a fülkés időszakból származik:

A fülkébe lépve bal oldalt a páratlan, jobb oldalt a páros számok.

1;2 ajtó, 5;6 ablak, 3;4 középső az első osztályú 2x3 üléses fülkében, 7;8 valóban számomra felismerhető logika nélkül a 2x4 üléses másodosztályon.

A teres kocsikban ebből vezetik le a számozást.

2022. jan. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Online kényelmesebb és jobban ki is tudod választani.

Hármunknak vettem jegyet. Nekem bejött, hogy bejelöltem, hogy lehetőleg fülkéset kérek. A csíkos kocsiba kaptunk jegyet, azon belül a félfülkébe. Mondjuk amelyik kocsin nincs se fél, se rendes fülke, ott nem működik ez.

2022. jan. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
ha megvan a helyjegyed, oda ülsz, ahova akarsz, csak ha a hely tulajdonosa ragaszkodik a saját üléséhez, át kell neki adni
2022. jan. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Láttam a hétvégén Kecskeméten egy szegedi hibrid IC-t, ott a 3x számú kocsik a gyorsvonati kocsik voltak (azok is be voltak számozva), az IC rész 18, 21, 22 volt.
2022. jan. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!