Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonatokon miért nem írják ki...

Vonatokon miért nem írják ki a helyjegyes kocsikra, hogy csak helyjeggyel lehet rajta utazni?

Figyelt kérdés
Szinte minden vonattal való utazásomnál látom, hogy a kalauz küldi át az embereket a nem helyjegyes kocsikba, mert nem tudják, hogy nem oda szól a jegyük. Miért nincs kiírva, hogy helyjegyes kocsi? Ha kalauz lennék biztos, hogy kiragasztanék egy A4 es papírt valahová, hogy megkíméljem magam a felesleges beszédtől
2022. jan. 5. 11:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Te mint kalauz nem ragaszthatsz sehová semmiféle papírt!
2022. jan. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

Ez nagyjából az a kategória,hogy miért nincs kiírva a vonatra,hogy jegy kell rá...

Menetrendben benne van, hangosbemondó bemondja.

Ha a vonatra kiírnák se olvasná el a 95%-a az embereknek.

Nem lehet mindenkin segíteni.

2022. jan. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#2


Saját magukat is megkímélnék a kellemetlenségektől

2022. jan. 5. 11:45
 4/15 anonim ***** válasza:
58%

Hát hogyne...

Szerinted ki olvasná el?

Egyébként,ahogy az egyes írta,nem tehetsz ki semmit sehová.

Nem dolgoztál még emberekkel gondolom,máskülönben fel sem merülne benned,hogy ez megoldaná a problémát.

2022. jan. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#4 Szerintem jelentősen csökkentené az eseteket. Két dolog miatt is. Nagyon sokan fülhallgatóval a fülükben vannak utazáskor / állomásokon így nem hallják a hangosbemondót.

Másik dolog, hogy sokszor a vonatokon annyira recseg a hangszoró, hogy nem érteni, amit a kalauz bemond.


Az ajtóra kiragasztott papírt nagyon nehéz lenne szem elől téveszteni. Nyilván azt, hogy ki ragaszthat meg kit nem én nem tudhatom, de ezt tartom ésszerű megoldásnak az ilyen esetek csökkentésére.

2022. jan. 5. 12:04
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Az ajtóra kiragasztott papírt nagyon nehéz lenne szem elől téveszteni."


Tényleg nem dolgoztál még emberekkel.

Én sokáig melóztam egy ügyfélszolgálaton, ahol sorszámos rendszer volt.

A sorszámhúzó kioszk pont a bejárattal szemben volt, mellette egy tábla, amivel hatalmas betűkkel kiírva, hogy kérjük húzzanak sorszámot. Emelett több helyen óriási kijelzők, amik mutatták hogy melyik sorszám melyik pulthoz menjen. Plusz minden új sorszám híváskor hangos hangjelzés is volt. Ettől függetlenül napi szinten jöttek oda a pultokhoz sorszám nélkül, és újdonság varázsaként hatott rájuk, amikor közöltem hogy sorszámot kell húzni, "ja nem is vettem észre" alapon.

Szóval nem, semmit nem jelent ha kiírnak valamit valahova.

2022. jan. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Totál értelmetlen dolog lenne,igaza van az előttem szólóknak.

Ott van pl a helyjegy számozás.

A vonaton ki vannak írva a számok, jelöli mellette kis ábra,hogy ablak felőli ülés vagy sem.

Mégis a többség belül az ablak mellé,akkor is ha folyosó felőli helye van.

De ugyanez igaz az ajtókon a húzni,tolni feliratra egy üzletben.

Vagy említhetnék kávé automatát vagy ajtó,ablak nyitással,zárással kapcsolatos információkat.

Hiába van ott felirat, utasítás akármi,nem nagyon nézi senki.

2022. jan. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7 Lehet, hogy igazad van abban, hogy nem nézik az emberek, de például múltkor olyan vonattal jöttem, amin a kocsi, amiben ültem helyjegyes volt és sorra küldte a kalauz át a nem helyjegyeseket a másik kocsikba. Amikor sétáltam át a többi nem helyjegyes kocsin keresztül az összesnél ugyanúgy volt székszámozás.

Egy utas, ha nem hallja meg az indulás előtt egyszer elmondott mondatot a hangszoróból és nem helyijegye van akkor nincs semmi, amiből kitalálhatná, hogy melyik a helyjegyes kocsi.


Amúgy, ha jól tudom helyjeggyel rendelkező utas a máv szabályzata szerint bárhová ülhet, nem kötelező a saját helyére ülni. Csak akkor kell a helyet átadnia, ha valaki az adott ülőhelyre szóló jeggyel akar odaülni.


A covid miatt volt ez a változás

2022. jan. 5. 12:30
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van hogy bárhová leülhet.Ez covid előtt is így volt, csak nem jött ki rá külön rendelkezés.

A nem helyjegyes kocsiban hiába van ülőhely számozás,ha a vasúti kocsi nincs számozva kívülről úgy ,mint az IC kocsik.

Sok esetben a helyjegyes utas nem a saját kocsijában ül le,de az sem ritka,hogy az indulási idő sem stimmel.

Van akinek még ezt is nehéz elmagyarázni,hogy miért nem utazhat más időpontban,mert ő azt bizonygatja,hogy megvette.

2022. jan. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ki van írva, a kék szöveggel írt iránytáblák alján szerepel a szöveg, hogy a kocsi csak IC pót- és helyjegy váltásával vehető igénybe. Mivel te sem olvastad el (akkor erre hivatkoznál a kérdésben), így joggal feltételezheted, hogy mások sem, úgy meg nehéz elvárni ennek a betartását.
2022. jan. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!