Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyire hatódik meg a jegyell...

Mennyire hatódik meg a jegyellenőr, hogyha nincs nálam bérlet mert előző nap lejárt de megmutatom neki azt hogy van nálam 16 darab lejárt bérlet minden hónaphoz egy, amiket eddig használtam?

Figyelt kérdés
2022. jan. 17. 08:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
71%
Nincs nálam pénz. Szerinted engedik kitolni a Sparból fizetés nélkül a bevásárlókocsit, ha megmutatom a tegnapi blokkom, és visszamenőleg 16 hónapra az összes blokkomat? Láthatják, hogy akkor fizettem.
2022. jan. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
51%
#11 Az elfelejtett bérletváltás egy kicsit más, minta példád.
2022. jan. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
48%

#12:

Semmivel nem másabb. Mindkét esetben úgy próbál meg igénybe venni szolgáltatást, hogy azért nem fizet.

Csak valamiért az természetes, hogy a boltban fizetni kell, az pedig bocsànatos bűn, ha a közlekedésben esetenként elmarad a fizetés. Ez a tipikus magyaros összekacsintás.


Ez le is jön a kommentedből.

2022. jan. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
51%

#13 Kifejezetten ELFELEJTETT bérletvásárlásról írtam. Irigylek mindenkit, aki, soha, semmit nem felejtett el.

#12 voltam.

2022. jan. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
33%

Ok, akkor kifejezetten ELFELEJT fizetni a pénztárnàl a Sparban, bszki. Csak hogy értsed.


Csűrhetjük-csavarhatjuk, míg a boltban rosszallóan néznél egy ilyen próbálkozásra, addig a tömegközlekedésen összekacsintasz vele, mert az természetes, hogy ott ELFELEJTI.


Ha ennyire feledékeny, àllítson be emlékeztetőt a telefonjára. Persze csak ha azt nem felejti el…

2022. jan. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
52%
#15 Ne tegyünk úgy, mintha egy teli bevásárlókocsi kitolása az üzletből ugyanolyan súlyú ügy lenne, mint a bérletvásárlás elfelejtése!
2022. jan. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
31%

#16:


De úgy teszünk, mert pontosan ugyanolyan.


De csak a kedvedért: akkor gondold újra az egészet egy vonaljegy árának megfelelő csoki fizetés nèlküli kitolásàval. Mondván elfelejtette hogy fizetni kell…

Ott is hamar ügyet csinàlnak belőle, pedig csak 3-400 ft. “Csak”.

2022. jan. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
78%

#16-17 Szerintem zárjátok le, két malomban őröltök.

#17-nek van igaza: kötelet mindenkinek, aki elfelejt bérletet venni.

2022. jan. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
51%
#17 Még mindig kevered a szándékosságot a véletlennel.
2022. jan. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
63%

#18: Lennél kedves megmutatni, hol írtam, hogy a bliccelő kötelet érdemes? Én arra utalgatok folyamatosan, hogy botor dolog következetesen felmenteni azt, aki a tömegközlekedésben nem fizet, mert minden más boltban alap, elfogadott norma, hogy a pénztárnál fizetünk az igénybe vett szolgáltatásért...


#19: Még mindig nem kívánod felfogni, hogy nincsen "véletlen". Vagy ha van, akkor a Sparban ugyanúgy próbáljon meg "véletlenül" fizetés nélkül távozni. És ha elkapják a biztonságiak, netán rendőrt is hívnak, mert olyanjuk van, magyarázza meg nekik, hogy mindez csak "véletlen" volt, és a feledékenysége számlájára írható, hogy fizetés nélkül próbált meg távozni.



Ismétlem, a probléma ott van, hogy bár minden más szolgáltatásnál elfogadott norma az, hogy fizetni kell érte, a tömegközlekedés valamiért mégis úgy él a fejekben, hogy ott bőségesen belefér az, ha valaki valami okból nem fizet. És elbújtatjuk valami hülye magyarázat mögé: "véletlen" "feledékeny" stb...

2022. jan. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!