Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Voltatok már vonattal Rijekába...

Voltatok már vonattal Rijekában (Budapestről)? Mennyire élvezhető az utazás?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert a menetidő elképesztően sok, viszont tudtommal elég szép helyeken halad a vonat. Maga a vonatok mennyire kényelmesek arrafelé?

Zágrábi átszállással mennék.



2022. márc. 1. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne számíts semmilyen kiemelt kényelemre, egy átlag MÁV IC minőséggel számolj. Szerintem egy irányban jó kaland, visszafelé inkább repülővel vagy éjszakai vonattal jönnék. Persze ez egyéni döntés.
2022. márc. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%
Ha bármilyen más lehetőséged van, akkor azt válaszd, ne a vonatot!
2022. márc. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond a Horvátországba való vonatozásról, hogy míg az autópályát kb egyenesre csinálták, addig a vonatnak minden hegyet meg kell kerülnie, így 10-11 órás menetidővel még közvetlen vonat esetében is számolni kell. Ennyi idő alatt busszal Splitben, kocsival Montenegróban vagy.

Egyébként aki bevállalós, annak jó kaland, én Splitbe jutottam el vonattal tavaly nyáron, megérte. A táj valóban szép, ez Rijeka esetében is áll. Ülőkocsiban valóban szenvedős, de éjszakai vonattal szerintem vállalható.

2022. márc. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes egyszer elmenni vonattal mindenképpen, mert nagyon feelinges, nagyon szép tájakon megy a vonat. Ha érdekel a vasút, akkor pedig kötelező! Én sokszor voltam arrafelé vonattal. A Aplit felé tartó szakasz a legszebb... ahogy a hegyeről ereszkedik a vonat és kilátás van a tengerre...

Persze megvannak a hátrányai is, de hát az a vonatozással jár.

2022. márc. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

2017-ben voltunk a „Vasutazz Velünk”-kel Fiumében vonattal, majd onnan tovább buszokkal Crikvenicába mentünk, ott volt a szállás. Itt van egy kép, ez Fiume közelében készült:

[link]

Mivel ez egy különvonat volt, átszállásra nem volt szükség. Így is hosszú út volt, 6:15-kor indultunk a Nyugati pályaudvarról és 18:30-kor érkeztünk meg Fiumébe.

2022. márc. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!