Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha Rákosrendezőn úgy szállok...

Ha Rákosrendezőn úgy szállok fel a váci vonatra,hogy nincs menetjegyem,mert nincs pénztár,a jegykiadó pedig csak bankkártyát fogad el. Akkor a kalauztól tudok úgy jegyet venni,hogy pótdíjat nem fizetek?

Figyelt kérdés
2022. márc. 2. 14:17
 1/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem,hogy nem büntet meg?
2022. márc. 2. 14:25
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

A jegykiadó és a pénztár nem ugyanaz? :D


Amúgy én fordított helyzetben voltam sokszor, a közeli állomáson nem fogadtak el bankkártyát. Akkor a kutyát nem érdekelte, volt jegykiadás = kellett vennem jegyet felszállás előtt.

2022. márc. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jegykiadó alatt ő a jegykiadó gépre (automata) gondolt, amik újabban már csak kártyás fizetésre vannak kiépítve.
2022. márc. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az ilyen állomásokra azt a kifejezést használja a MÁV, hogy "jegykiadás biztosított".

Ezenkívül tudsz jegyet venni elővételben, telefonos applikációval...

Szóval elvileg nem, de ezt jegyvizsgálója (kalauz) válogatja.

De azt is tudni kell, hogy neki a rendszer sem engedi pótdíj nélkül kiállítani a jegyet.

2022. márc. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy 4-es mondja, hiába nem fogad el kp-t, ha működőképes az automata, a Start szerint biztosított a jegyvásárlási lehetőség a felszállás helyén. Ebben az esetben Rákosrendezőtől nem is fog tudni neked pótdíj nélkül jegyet adni. Ilyenkor azt szokták csinálni a normálisabbak (teszem hozzá, saját kockázatukra, mert ők szívhatják meg vele!), hogy az utolsó olyan megállási helyről adja, ahol nincs jegyváltási lehetőség, így kilométerre kicsit többet fizetsz, de sokkal jobban jársz, mint a pótdíjjal. Őszintén szólva. De ha Nyugatiból induló vonatra szállsz fel ott, ez is erősen felejtős, mert nem lesz ilyen korábbi megállási hely, későbbiről meg nem fogja adni, mert akkor addig te jegy nélküli utas vagy, amiért megint csak őt vehetik elő, ha jön a fővizsgáló vagy szolgáltatásfelügyelő vagy nem tudom, éppen most minek hívják hivatalosan.
2022. márc. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!