Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan működik a MÁV jegykiadó...

Hogyan működik a MÁV jegykiadó automatáknál vásárolt bérlet?

Figyelt kérdés
Kecskeméten, életemben először vettem tanulói bérletet, de ez más, mint amit a pénztárnál kapok. Ezzel kell még valamit csinálni? Hogy tudják ellenőrizni, aki a kegyelet ellenőrzi a vonaton?

2019. márc. 5. 06:06
 1/5 A kérdező kommentje:
Nincs rajta a megszokott vonalkód.
2019. márc. 5. 06:08
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
QR kód csak van rajta, nem? De ha nincs, akkor a rányomtatott adatokból is tudja a kalauz ellenőrizni az érvényességét.
2019. márc. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én csak automatás átvétellel veszem a vonatbérletet, ha azt veszek. Néha a kalauz se tudja, mit kell vele csinálni, általában egyszer lekezelik (ráírják a vonat számát és a dátumot), utána meg elég csak felmutatnom, nem nagyon szoktak vele foglalkozni, főleg azóta, hogy olyan irattartóra váltottam, amiben elfér, és nem adom oda nekik külön (előtte IC-n a helyjeggyel együtt a bérletet is átadtam, volt olyan kalauz, aki másodpercekig nézte, hogy mit is kéne vele csinálni).

Nem igazán értem amúgy, hogy az automatás jegyek miért mások, de nyilván el kell fogadniuk őket.

2019. márc. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne is keress vonalkódot, nincs rajta záradékolják. További jegyvizsgálathoz diákkal együtt felmutatod és kész. :)
2019. márc. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Minden rendben volt, felmutattam, diákigazolványt elkérték mellé, ráírták a dátumot, meg gondom a vonat számát a #3 válaszból kiindulva és kész. Második alkalommal csak megnézte és ennyi.

Félek az új dolgoktól, de ha nem próbálom meg, soha nem ismerem meg.

2019. márc. 12. 05:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!