Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha van havi Budapest-bérletem,...

Ha van havi Budapest-bérletem, akkor elég, ha csak Ferihegytől veszem meg az IC-re a jegyeket?

Figyelt kérdés

Nyugatiból vagy Zuglóból szoktam indulni (Hajdúszoboszlóra).

Elég, ha Ferihegytől veszem meg a jegyeket IC-re vagy a kalauznak lehet vele problémája?

Egyik ismerősöm Szegedről jött és csak Ferihegyig vett jegyet. Azt mondta, hogy többször rászólt a kalauz, hogy akkor szálljon is le ott. Így végül leszállt ott. Szerintem ha határozottabb lett volna, akkor nem kellett volna leszállnia, hisz onnantól volt már bérlete.


Már többször is vettem így, hogy csak Ferihegytől volt jegyem. Mindig félek, hogy bajba kerülök emiatt, így Ferihegyig izgulok, hogy ne jöjjön még ellenőrizni.



2022. márc. 9. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Távolsági utazás részbeni fedezésére a Budapest-bérlet nem használható! A zónahatár Szolnok és Nagykőrös.
2022. márc. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Szabályosan nem nem Ferihegytől veszed a jegyet, hanem onnan, ahol felszállsz, és érvényesíted kedvezményként a BKK bérletet.
2022. márc. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Személy/zónázó óránként 4-szer közlekedik. Valamelyikkel elmész Ferihegyig, és ott némi várakozás után felszállsz az IC-re.
2022. márc. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De ha elmegyek Ferihegyig bérlettel, lelépek a vonatról és visszaszállok akkor már érvényes?
2022. márc. 9. 18:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Az IC-t szerintem alapbol nem lehet berlettel hasznalni. Ha megis lehet, akkor meg megveszed a jegyet a felszallas helyetol es bejelolod a berletet, mint kedvezmenyt.
2022. márc. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Érvényes.

Hol lehet ilyet bejelölni (máv appban?)

2022. márc. 10. 08:24
 7/9 A kérdező kommentje:
Megtaláltam az appban, de egy petákkal nem lett olcsóbb
2022. márc. 10. 08:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem lett olcsóbb, mert csak a megjelölt vonatokon használható, idézem:


-a MÁV-START Zrt. menetrendjében (a vonat adatait tartalmazó oszlop fejlécében), valamint a menetrendkeresőben (a vonat szolgáltatásainál) egy rombusz alakú jellel vannak megjelölve azok a vonatok, amelyeken a Budapest-bérletekkel lehetséges utazni


Pl. tartasz Ceglédre, bejelölöd, akkor olcsóbb lesz bizonyos vonatokon, de a jegyen ugyanúgy Budapest-Nyugati - Cegléd lesz. De csak az így megjelölt vonatokon.

2022. márc. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jelenleg a 3-as metró felújítása miatt használhatók az IC-k is BB-tel Ferihegyig, viszont, ahogy #1 írja, csak zónahatáron belüli utazás esetén jár ez a kedvezmény, ha azon kívülre utazol, a tejes útra meg kell venni a jegyet. Azon lehetne vitatkozni, hogy ennek van-e értelme, de sajnos így van jelenleg.

"lelépek a vonatról és visszaszállok akkor már érvényes?" - Sajnos nem, egy vonaton nem utazhatsz többféle jeggyel (ennek sincs sok értelme, de ez is egy szabály a MÁV-nál), másik vonattasl kell Ferihegyig menned, ha szabályos akarsz lenni.

2022. márc. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!