Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Köteles az ember felmutatni a...

Köteles az ember felmutatni a buszsofőrnek a bérletét?

Figyelt kérdés
Olyan környéken lakok ahol többségében első ajtós BKK buszok vannak. Ellenőrrel kifejezetten ritkán találkozok arra. A kérdésem az lenne, hogy ezek a buszsofőrök jogosultak a bérlet ellenőrzésre, felmutatásának kötelezésre? Nekem alapvetően mindig van bérletem, csak érdekelt ez a téma, mert még régebben egyik ismerősöm azt mondta hogy az ő apja buszsofőr és igazából ők nem rakhatnak ki a buszról vagy bírságolhatnak meg ha anélkül szállsz fel(ő is első ajtós). Ezzel szemben ahol én járok ott minden alkalommal szigorúan ellenőrzik és ha valami nem tetszik nekik akkor be is szólnak vele kapcsolatban.

2022. márc. 11. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem büntethet,de,ha nem indul a busz,amíg nem mutatod a jegyet,bérletet mit tudsz csinálni?
2022. márc. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag, mivel nem hatóság a sofőr, így nem szállíthat le erőszakkal, ellenben dönthet úgy, hogy nem indul el, és akkor vagy valamelyik idegesebb utas tesz le, vagy ottmaradsz a busszal együtt, de akkor minek szálltál fel?


Különben őket is ellenőrzik (pl. utasként száll fel a belső ellenőr, és ha érvénytelen bérletet elfogad, vagy rá se néz a sofőr, akkor büntetés)

2022. márc. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van, nem büntethet meg, még csak hozzád sem érhet. Ellenben ellened tudja fordítani az utazóközönséget egy ,,Addig nem indulunk tovább, míg nem szállsz le” mondattal. Ők viszont már minden gond nélkül le fognak téged rakni, ha kell erőszakkal. Főleg, ha valaki vonathoz/buszhoz megy, vagy csak szimplán időpontja van valahova.
2022. márc. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A BKK SZÜSZ meghatározza, hogy a járművezetők is ellenőrzésre jogosult személyek.


Tudom, csak egy ismerős barátjának ismerősének a testvérének a bátyjának a barátjője kérdezte, de add majd át nekik az infót :)

2022. márc. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Érdekes a helyzeted. Azokon az elsőajtós járatokon, amelyeken utazok, látványosan oda sem néznek a bérletemre a sofőrök. Egyébként szerintem ellenőrizhetik, de nem büntethetnek (max nem engednek fel).
2022. márc. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Büntetni nem büntethetnek, de a BKK-nál benne van a szabályzatban, hogy a járművezető köteles ellenőrizni az utazásra jogosító igazolványt, és ha ezt nem teszi meg, akkor büntetést kaphat. Letenni a buszról szintén nem tehet le a járművezető, de értesítheti a központot és akkor majd vagy a rendőrök, vagy a BKK kiérkező emberkéi fognak letenni.
2022. márc. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!